reklama

Konec prázdnin v klášteře, Dny evropského dědictví, Svatováclavské slavnosti a mnoho dalšího

reklama

Rádi byste se s letošními prázdninami rozloučili opravdu nevšedním zážitkem? Vypravte se v sobotu 2. září do areálu unikátního trojklášteří v historickém centru Českého Krumlova na akci Konec prázdnin v klášteře! Na klášterním dvoře se při této příležitosti od 10 do 18 hod. otevře mnoho řemeslných dílen, ve kterých se můžete od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky naučit dovednostem našich předků a vlastnoručně vytvořit tradiční řemeslný výrobek.

Řemesla na klášterním dvoře zaručeně baví děti i dospělé. Na nádvoří klarisek v 15 hod. všem, kdo mají rádi veselé pohádky, zahraje Divadlo NAVĚTVI o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství Kouzla skřítků. Vstup na představení je zdarma. Každoroční oblíbená celonárodní akce Dny evropského dědictví v Klášterech Český Krumlov 9. září nabídne veřejnosti volně přístupný přednáškový cyklus a komentované prohlídky s renomovanými českými odborníky. Zváni jste například na exkurzi klášterním areálem za účelem srovnávání dispozice klášterů klarisek v Praze a Českém Krumlově s Helenou Soukupovou. Nenechte si ujít ani výjimečnou komentovanou prohlídku s Ivem Janouškem, který představí nejdelší šlechtickou spojovací chodbu v Evropě. Navazující večerní program zahrnuje netradiční prohlídkovou trasu bez průvodce Křížem krážem Klášterem klarisek, zpřístupňující známé i neznámé části kláštera, včetně půdní expozice s gotickými krovy a modelem města či spojovací chodby nad Latránem. Vstup je vždy zdarma.

Staroanglické duchovní písně i moderní spirituály v podání pěveckého sboru International School of Prague zazní v českokrumlovském klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie 23. září od 19 hod. Úspěšné vokální těleso v rámci koncertu Anglické duchovní skladby představí svůj nový repertoár.

Poslední zářijový víkend bude v Českém Krumlově tradičně patřit oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. Během Svatováclavské slavnosti bude 29. a 30. září rušno také v českokrumlovských klášterech – přímo na klášterním dvoře se bude tančit! V pátek i v sobotu tady vystoupí účastníci Mezinárodního folklórního festivalu. V Kavárničce U klarisek budou od 28. září do 1. října k ochutnání neodolatelné domácí dobroty ze švestek – švestkové knedlíky, koláče, povidlové buchty, švestkové pivo…. Procházka řemeslnou uličkou v Klášteře klarisek 30. září láká ukázkami tradičních řemesel s možností výroby vlastního kousku. Od 15 hod. si Českokrumlovská scéna připravila pro děti i dospělé čtyři pohádky z Fimfára Jana Wericha. Vstup na představení je zdarma. V 18 hod. se uskuteční slavnostní dernisáž úspěšné výstavy známé české malířky a herečky Emmy Srncové EMMA 75. Poslední příležitost zhlédnout v českokrumlovských klášterech svět očima Emmy se naskytne od 19 do 23 hod. v rámci Noci otevřených muzeí a galerií. Vstup je zdarma.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama