reklama

Koupaliště Petynka – 14. 6. tady nesmíte chybět!

reklama

Plavcům i neplavcům se po zimní pauze opět otevřelo koupaliště Petynka. Pro návštěvníky je připravena řada novinek, příjemně překvapeny budou letos zejména děti.

V sobotu 14. 6. 2014 slavnostně otevřeme zrekonstruovaný areál koupaliště Petynka. V tento den je otevřeno už od 7 hodin ráno, vstupné je zdarma a od 12:00 hodin začíná speciální program pro děti i dospělé,“ zve všechny Štěpán Stupčuk, místostarosta městské části Praha 6. Celodenní show pro malé i velké zahájí v pravé poledne rázné Anče z Krkonošských pohádek – herečka a moderátorka Barbora Mottlová.Děti se mohou těšit na na kouzelnou show Magistra Kellyho, originální vystoupení Václava Upíra Krejčího i na soutěže, skákací hrad, či malování na obličej a mnoho dalšího. Navíc můžete ochutnat pečené prasátko.

Pro děti vznikly na Petynce úplně nové atrakce

Starý dětský bazének vystřídalo kaskádové brouzdaliště a na hřišti přibyly nové hrací prvky. „Ve spodní části koupaliště vyroste malá indiánská vesnička s týpí, totemem a ohništěm, velkou atrakcí pro děti zůstává 103 metrů dlouhý tobogán a trampolína,” popisuje Stupčuk. Příjemných změn se v letošní sezoně dočkají i dospělí návštěvníci koupaliště. Zprovozněn bude beachvolejbalový kurt, a obměny se dočká i občerstvení u bazénu. „Do nabídky přibudou nové gastroprovozy s rozšířenou nabídkou například zdravějších jídel, zeleninových a ovocných salátů a take nápojů,” vypočítává Stupčuk. Nemění se naopak ceny za návštěvu koupaliště „Vstupné zůstává stejné jako uplynulou sezónu. Vycházíme vstříc zejména rodinám s dětmi, zdravotně postiženým a seniorům,“ poznamenává Stupčuk. Celodenní návštěva dospělého stojí 150 korun, od 15:00 hodin pak 120 korun, děti, zdravotně postižení a senioři, kteří nežijí v Praze 6 zaplatí za celý den 80 Kč, od 15:00 o deset korun méně. Senioři starší 70 let z Prahy 6 mají vstup na Petynku ve všední den zcela zdarma. Rodiny mohou potom využít zvýhodněné vstupné, kdy jeden rodič a jedno dítě zaplatí dohromady 180 Kč, po třetí hodině 150 Kč a každé další dítě přijde na třicet korun. K dispozici bude stejně jako loni možnost navštěvovat koupaliště za výhodnější ceny díky předplatnému. „Na Petynce se navíc dá i připojit na internet, k dispozici je zde zdarma WiFi připojení a bezplatné je i parkování. Výhodou koupaliště je, že bazén je vyhřívaný, plavat se tedy dá i v chladnějším počasí, specializované testy navíc prokázaly, že voda v bazénu patří k nejčistším v Praze,” říká Stupčuk. Otevřeno bude letos v květnu od 9:00 hodin do 20:00 hodin, od června do poloviny srpna potom od 7:00 hodin do 21:00 hodin a poté až do konce září vždy od 8:00 do 18:00 hodin. O víkendech je bazén v provozu vždy od 9:00 hodin. Další informace na www.koupalistepetynka.cz

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama