reklama

Kovandová na Miss World neuspěla! Strach z Islamistů!

reklama

V sobotu 28. září hostila Indonésie finále 63. ročníku mezinárodní soutěže Miss World. O korunku královny krásy se zde ucházelo 131 půvabných dívek ze všech koutů světa. Mezi nimi byla i Česká Miss World 2013, dvacetiletá Lucie Kovandová.

I když si neodvezla hlavní titul, je s tím, čeho dosáhla, spokojena a sama k tomu říká: „Účast na světové soutěži pro mě byla obrovským zážitkem, seznámila jsem se s řadou zajímavých dívek z celého světa a odvážím si domů nejen krásné vzpomínky, ale také cenné zkušenosti. Konkurence byla veliká, letošního ročníku se účastnil rekordní počet dívek. Těší mě, že v disciplíně beach wear, která byla letos pojata netradičně v sarongu, jsem se umístila v Top 33 a stejně tak mě hřeje pocit, že jsem ve sportovních disciplínách pomohla našemu týmu k prvnímu místu. Největší radost mi ale udělalo hlasování fanoušků, kteří mě po celou dobu soutěže drželi na předních příčkách. Chci moc poděkovat všem, kteří mi fandili a také Taťáně Kováříkové za nádherné.“ Lucie se skutečna těšila obdivu na mnoha fanouškovských stránkách, na Pageantology.net dokonce v hlasování People’s Choice Miss World 2013 zvítězila.

Plány změněny

Finálovému večeru předcházel náročný kolotoč zkoušek, focení a nácviků. Lucie si s sebou vezla garderobu od prestižní české návrhářky Taťány Kováříkové. Jako národní dar přivezla na Bali loutky Spejbla a Hurvínka, které byly vydraženy na charitativní aukci ve prospěch nadace Beauty With a Purpose. Svým soupeřkám v soutěži přivezla náramky z českých polodrahokamů pro štěstí. Kvůli protestům Islamistů se finále nakonec odehrálo na Bali místo Jakarty. Titul Miss World 2013 si odváží Megan Young z Filipín.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama