reklama

Vano pokřtil kalendář a fotbalisté pomáhali!

reklama

V divadle ABC byl v rámci koncertu zpívající klavíristky Hany Robinson slavnostně pokřtěn kalendář renomovaného fotografa Roberta Vana. Kalendář pro rok 2014 s tematikou Klapzubovy jedenáctky Vano nafotil spolu s fotbalisty národní reprezentace bez nároku na honorář.

Výtěžek z prodeje poputuje na podporu projektu ReMuS nadačního fondu IMPULS podporující výzkum a léčbu pacientů s roztroušenou sklerózou. Moderování tohoto večera, kterého se zúčastnilo více než 250 hostů, se ujal Petr Vondráček. Kmotry kalendáře se vedle autora stali fotbalisté Vladimír Šmicer, Horst Siegel, Ivan a Pavel Haškovi, předsedkyně České asociace fotbalových hráčů Markéta Haindlová a dědic autorských práv po Eduardu Bassovi Pavel Schwendt. „Člověk musí pořád chtít něco víc a někam výš. Po celý život…, slýchávali členové slavné Klapzubovy jedenáctky. Chceme ukázat, že pro všechny platí, jak je důležitá soudržnost, vůle a poctivé cvičení,” uvedla v úvodu večera důvod vybrané tematiky ředitelka Nadačního fondu IMPULS Jana Vojáčková. Jazzové tóny zpěvačky Hany Robinson publikum příjemně naladily. Samotný křest probíhal ve velmi přátelské atmosféře, ke které přispěl i netradiční způsob křtu zvolený pořadateli.

Hvězdní hosté

Kmotři házeli miniaturní fotbalové míče na zvětšenou úvodní fotografii kalendáře. Pokřtít kalendář mohli i hosté v publiku, kteří měli míčky přilepené u sedadel a za zvuku znělky UEFA si tak každý mohl na fotografii hodit. Ta zobrazovala detail nohou v rozběhu s fotbalovým míčem, ke kterým se přiznal Horst Siegel s komentářem: „Mám radost z toho, že mohu svým dílem přispět na pomoc lidem, kteří to moc potřebují. Navíc, fotografování s Robertem Vanem bylo velmi zábavné.“  Vladimír Šmicer a Horst Siegel se ujali prodeje kalendářů, kterých se během večera  prodalo  86 kusů. První spokojení majitelé si odnesli svůj kalendář na rok 2014 s podpisy fotbalistů a fotografa Roberta Vana. Poděkování patří nejen všem účastníkům a hostům večera, ale také těm, kteří se nechali zvěčnit na fotografiích jednotlivých měsíců a podpořili tak dobrou věc.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama