reklama

Kratochvílová rozzáří Moskvu jako Popelka!

reklama

Už 22. října se vydá Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová do Ruska, aby zde na 62. ročníku světové soutěže krásy MISS UNIVERSE hájila české barvy. S sebou si veze silnou zbraň – garderobu od prestižní módní návrhářky Beaty Rajské.                 

Do kufru si Gabriela na Miss Universe od Beaty Rajské zabalí čtvery krátké koktejlové šaty a čtvery dlouhé večerní, z nichž jedny jsou černé plisované z kolekce Popelky a dvoje sytě oranžové jsou připravené speciálně pro Gabrielu ve dvou verzích, ve kterých českou krásku nikdo nepřehlédne. Značka Beata Rajska je známá nejen designem ale i dokonalou řemeslnou ruční prací. Všechny tyto atributy dávají Gabrieliným šatům punc jedinečnosti. „Gabriela je velmi silná osobnost, která skutečně ví, co chce, a není to v žádném případě manipulovatelná Barbie. Tak jsem přistupovala i k hlavním šatům finálového galavečera, které na první pohled působí velmi jednoduše. Bílé hedvábí se saténovým povrchem zdůrazňuje barvu její pleti. Rafinovaným detailem ve stylu „nahá – oblečená“  je tyl na zádech a plisování předního dílu. Materiál je tak jemný, že jen plisování zabralo několik hodin. Výšivka je z českých křišťálů z Jablonce. Schválně vypichuji český původ „ohňovek“, protože právě české sklo, korálky, je artikl, který má Rusko moc rádo. A mimochodem, já také,“ popisuje hlavní finálovou toaletu Beata Rajská a dodává:  „Šaty zdůrazňují nohy a rameno a jsou skutečně jen lehkým oparem, který Gabrielu zahaluje“.

Je z ní Popelka!

Na otázku, proč se rozhodla připravit první krátkovlasé České Miss garderobu na Miss Universe, Beata Rajská říká, že ji Gabriela zaujala již na galavečeru České Miss a ihned po soutěži se sešla s ní i zastupující agenturou M Marketing. O úspěšnosti schůzky svědčí to, že Gabriela se stala krátce na to tváří nové kolekce Popelky a režisér Vít Olmer s kostýmní výtvarnicí Simonou Chytrovou požádali Beatu Rajskou, aby Gabriele připravila kostýmy do filmu Bony a klid II, který Gabriela v těchto dnech natáčí. „Práci Beaty Rajské obdivuji už dlouho a její modely se mi opravdu moc líbí. Od první chvíle jsem byla pyšná, že budu Českou republiku reprezentovat právě v šatech od ní. A tak jsem byla pouze zvědavá na střih a barvu a těšila se, jak se v nich budu cítit. A jsem nadšená! Šaty jsou jako dech, jsou neuvěřitelné, krásně vlají, úžasně mi sednou a jsou nádherné!“, raduje se z šatů Gabriela, která už se nemůže dočkat, až je předvede v Moskvě v přímém přenosu velké finálové show 9. listopadu. Beata Rajská nakonec prozradila i pár perliček: „Příprava šatů trvala 72 hodin ruční práce a paní krejčová se přitom musela postavit na židli, protože když si nastavila figurínu na šaty, nedosáhla na aranžování, mám foto jako důkaz.“

Velká spokojenost! 

O tom, že je Gabriela výjimečně tvořivá dívka svědčí i to, že si sama navrhla národní kostým, který je na světové soutěži povinný. „Rozhodla jsem se pojmout to jinak. Chtěla jsem vymyslet něco, co si bude vážit moravských tradic, bude to znázorňovat motivy státních symbolů, a to trikolory a malého státního znaku, budu k tomu mít citový vztah a bude to jednoduše originální“, říká Gabriela . „A tak jsem poprosila maminku a sestru a pustily jsme se do toho společně“. S výsledkem je velmi spokojená a říká, že moderní kroj je vyrobený s láskou a péčí. Národní dar Gabriele připravila společnost ŠENÝR Bijoux, tradiční tvůrce korunek České Miss. Do charitativní dražby v Moskvě tak Česká Miss přispěje náhrdelníkem z českého skla, opět v národních barvách. Svým soupeřkám v soutěži daruje od ŠENÝR Bijoux  krásné stříbrné přívěsky ve tvaru srdíčka s řetízkem.

 

 

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama