reklama

Krysař se vrátí v „novém kabátě“

reklama

Po více než dvaceti letech od premiéry původní inscenace v divadle Ta Fantastika a patnáct let od premiéry nastudování v Divadle Kalich se vrací kultovní muzikál Daniela Landy Krysař opět na prkna, co znamenají svět. Od 8. září se představí, kde jinde, než na jevišti Divadla Kalich, a to v „novém kabátě“.

„Je to tak. Krysaře budu režírovat po šesté. První inscenace byla v divadle Ta Fantastika, pak se uváděl
v Bratislavě a Prešově, následoval Klagenfurt, pak Divadlo Kalich a nejnověji zase na posledně jmenované scéně. A čím se bude jeho nastudování lišit od předchozích? V mnohém. Libreto a hudba samozřejmě zůstávají, ale tím to končí. Bude jiná scéna, kostýmy, trošku modernější pojetí, samozřejmě úplně jiné obsazení a na co se já osobně nejvíc těším, bude víc tanečnější, než ty předchozí,“ prozradila režisérka Mirjam Landa na tiskové konferenci k chystanému muzikálu ve sklepních prostorách budovy Divadla Kalich. A spolu s ní se na netradičním místě představili i ostatní, kteří mají s návratem inscenace něco společného.

„Jsem strašně rád, že to klaplo. Ten muzikál znám, a když přišla nabídka, vůbec jsem neuvažoval, zda ji přijmout nebo ne. Rozhodnutí bylo okamžité, protože Krysař se prostě neodmítá. Je to nádherné představení se skvělou muzikou a písněmi Dana Landy a beru to jako čest a velkou příležitost si zahrát hlavní roli, která je úplně odlišná od těch, které mám na svém kontě. Bude to určitě dřina, ale těším se na ni,“ nechal se slyšet nový Krysař, Přemysl Pálek.

A v podobném duchu hovořili i ostatní protagonisté muzikálu. Poprvé se třeba na jevišti Divadla Kalich představí i Felix Slováček mladší coby Jakub a roli Rózi si střihne jeho sestra Anna Slováčková.

„Co říci? Prostě paráda, že si v Krysařovi můžeme zahrát. Je to muzikál, který určitě patří mezi ty nejlepší, které se uvádějí. Dan Landa umí a je na nás, abychom ke kvalitě tohohle díla přispěli. Věříme, že se to podaří a strašně moc na něj těšíme,“ téměř jednohlasně prozradili oba sourozenci.

Kromě zmíněných se na jevišti představí třeba i David Suchařípa, Marie Křížová, Milan Peroutka, Roman Tomeš, Martin Zounar a řada dalších známých herců a zpěváků.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama