reklama

TIP NA JARNÍ VÝLET DO PLZNĚ: Muzejní noc, návštěva dvorků a zákulisí divadla, nový cirkus

reklama

Přívětivé květnové počasí láká k výletům. Zaručeným cílem je Plzeň, která se v květnu stane dějištěm řady akcí. Ať už je vám pět nebo padesát, máte rádi zahrádku, nový cirkus nebo třeba objevování tajemných míst, v Plzni se rozhodně nudit nebudete!

Prodejní výstava skalniček, květin i okrasných dřevin Jaro v Alpinu se na zahradě gymnázia na Mikulášském náměstí otevře ve dnech 4. až 12. května od 9 do 19 hodin. Nakoupíte zde nejenom nové kousky pro svoji zahrádku či skalku, ale od zkušených zahradníků se dozvíte mnoho užitečných informací a rad. Bezpečně podlehnout hráčské vášni mohou nadšenci každého věku v neděli 7. května během Dne deskových her v Papírně. Deskové a karetní hry se pod dohledem zkušených lektorů naplno rozjedou ve 13 hodin.

Mimořádnou příležitostnavštívit běžně nepřístupnátajemná zákoutí, dvorečky a dvorky v sobotu 20. května nabídne jednodenní festival Plzeňské dvorky s bohatým doprovodným programem. Neméně pozoruhodné zážitky slibuje možnost nahlédnout do zákulisí Divadla J. K. Tyla – komentovanéprohlídky Velkého a Nového divadla jsou na programu 22. května. Vzhledem k omezené kapacitě je doporučeno vstupenky rezervovat předem, a to buď přímo v pokladně předprodeje divadla anebo telefonicky či emailem (Zuzana.Kalousova@djkteu, tel.: 378 038 061). Cena vstupenky je 100 korun.

Plzeňská muzejní noc v pátek 26. května otevře brány muzeí a galerií, historického podzemí i areálu DEPO2015 návštěvníkům mimo běžnou otevírací dobu a navíc zdarma nebo za sníženou cenu. Pouze při této příležitosti bude zpřístupněna například secesní knihovna v hlavní budově Západočeského muzea a další přitažlivá místa.Těšit se můžete i na zajímavý doprovodný program.

Žonglování, chůzi po laně, vzdušnou akrobacii, jízdu na jednokolce, neotřelé triky a spoustu dalších novocirkusových dovednostív mistrovském podání artistů a umělců z Česka i zahraničíuvidítev sobotu 27. května na Žonglobalizaci v Borském parku. Některé kousky si děti i dospělí budou moci vyzkoušet na nejrůznějších workshopech. Poslední květnový víkend (27.–28. 5.) bude v Plzni, stejně jako ve většině evropských metropolí, patřit Evropskému dni sousedů. Na četné koncerty, taneční vystoupení a pestrý dětský program jsou zváni nejen místní, ale samozřejmě také návštěvníci města.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama