reklama

Které roční období je nejlepší pro absolvování plastické operace? Poradí expertka v oboru

reklama

Spektrum prováděných zákroků se na klinikách estetické medicíny přes rok více méně nemění. Obecně se doporučují chladnější měsíce z několika důvodů. „Pokud pacient vystaví jizvy na přímé slunce příliš brzy, může to zhoršit následné zabarvení. Zvýšené pocení může způsobovat podráždění. Při nedostatečné hygieně to pak může prodloužit dobu hojení,“ uvádí MUDr. Lucie Kalinová, vedoucí lékařka Brandeis Clinic a dodává: „Všechno závisí na dohodě s pacientem. Pokud ví, že bude mít přes léto volno a je ochotný jeho část věnovat rekonvalescenci, nevidím problém. Musí si naplánovat operaci tak, aby vyhovovala jeho plánům. Léto není výjimkou ani překážkou.“

U některých operací je v letních měsících rekonvalescence náročnější. To platí například pro liposukci či zvětšení prsou. Tam je součástí pooperační péče speciální kompresní prádlo, které se musí nosit prvních 14 dní mimo sprchování neustále. Po každé plastické operaci je navíc nutné určitou dobu dodržovat klidový režim – nesportovat, neopalovat se a vyhnout se koupání na koupališti. A to se v teplých letních dnech hůře dodržuje. Na slunci i ve stínu bývá příjemně, ale jizvy je třeba zakrývat a důsledně chránit před sluncem oděvem. A to nejen těsně po zhojení rány, ale ještě minimálně jeden až dva měsíce po zákroku.

„Injekční ošetření a menší chirurgické zákroky jsou celoroční záležitostí. Na větší operace bych doporučila období podzim nebo zima. Dlouhé rukávy i huňaté svetry odvedou pozornost a perfektně zakryjí pooperační prádlo. Než nastane čas je odhodit, budou už všechny jizvičky vyhojené a v teplých dnech už si můžete naplno užívat své nové přednosti,“ dodává MUDr. Kalinová. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama