reklama

Kulturní tip: Blanka Bohdanová se výstavou Inspirace vrací do Divadla Viola!

reklama

Blanka Bohdanová na jevišti Divadla Viola 14 sezon excelovala v představení Gin Game, spolu s Josefem Somrem za něj získala cenu Thálie. V říjnu v prostorách oblíbené pražské scény na Národní třídě představí svou pozoruhodnou malířskou tvorbu. Výstava obrazů herečky a malířky Blanky Bohdanové Inspirace bude ve foyer Violy k vidění od 10. října do 4. listopadu, vždy v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin.

Blanka Bohdanová se olejomalbě a grafice věnuje od poloviny sedmdesátých let a ještě intenzivněji poté, co se definitivně rozloučila s divadlem. S úspěchem vystavuje doma i v zahraničí (např. ve Španělsku, Řecku, Brazílii, Japonsku či Polsku). Obsáhlou výstavu uspořádala v roce 2010 v síních pražské Novoměstské radnice.

O své malbě říká: „Svět mohl být jiný, než v jakém žijeme. Nemusel být třeba tak barevný, chudší na vůně i tvary. Máme velké štěstí a navíc dar fantazie. Přesto někdy tvary porušuji s vědomím relativity, ale světlo, které je přítomno, je přiznanou nadějí.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama