reklama

Kulturní tip: Hrad Křivoklát ožije divadlem

reklama

Divadelní společnost Indigo Company rozehraje v hradních kulisách Křivoklátu 29. června od 19.30 důvtipnou britskou konverzační komedii Oscara Wildea, Jak je důležité být (s) Filipem v režii mladé talentované režisérky Hany Marvanové. Herecky vděčné figury ztvární Radek Zima (Jack), Michael Vykus (Algernon), Lilian Sarah Fischerová (Gvendolína), Jana Trojanová (Cecílie), Dana Morávková (Slečna Prismová) a další.

Adresné vstupenky je možné zakoupit v předprodeji hradního systému, na čísle +420 313 558 440 nebo e-mailem adam.ladislav@npu.cz. Nemístenkové vstupenky jsou ke koupi v síti Ticketpro a také na tomto odkaze: http://npuvstupenky.colosseum.eu/krivoklat/list

„Zásadní téma hry je povrchnost. Wilde tvořil a žil v dandyovské Anglii, která se vyznačovala snahou a potřebou dělat se krásnější a umět se prezentovat. Nebylo ani tolik důležité, co člověk umí, ale jak dokáže věci zformulovat, a jak u toho dokáže vypadat. V tom vidím pojítko s dnešní dobou. V naší inscenaci zachováváme ducha Anglie tak, jak je to potřeba, aby ten humor vůbec fungoval, ale posunuli jsme to směrem k hipsterství, které vlastně také znamená snahu nějak vypadat, nějak se vyčlenit, splňovat určitý ideál,“ říká režisérka Hana Marvanová k pojetí inscenace.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama