reklama

Rodinný festival Kefír představuje program pátého ročníku na zámku Kačina

reklama

Nejdelší Kefír v pětileté historii mezinárodního bejbypankového festivalu se letos uskuteční 2. září od 10 hodin na zámku Kačina a v přilehlém parku ve Svatém Mikuláši u Kutné Hory. Vůbec poprvé si na něm rodiče s dětmi vedle sobotního hudebního, divadelního a zážitkového programu plného živé kultury užijí také nejdelší programovou atrakci – Kefírovskou ČS neboli Čtvrť snů, stezku odvahy i čtenou pohádku na dobrou noc v podání Kašpárka v rohlíku nebo známých herců. V neděli 3. září ráno pak zažijí největší snídani na světě pro tisíc lidí u jediného stolu.

Stejně jako v uplynulých letech láká festival Kefír na bohatý a neotřelý hudební program napříč žánry, který se odehraje na dvou pódiích v zámeckém parku. „Na hlavní stagi vystoupí například Bára Poláková, Michal Malátný s Kolínským Big Bandem, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo či holandská skupina Bazzookas, která vedle hlavní stage zahraje také na svém žlutém americkém školním autobusu,“ říká programový ředitel festivalu Kefír Michal Thomes. Hlavním koncertem Kefíru bude jako vždy vystoupení Kašpárka v rohlíku, tentokrát půjde o speciální koncert k desátému výročí fungování této bejbypankové kapely.

Na druhém pódiu se během festivalu vystřídá celá škála představení v podání malých divadelních produkcí a nevšedních projektů. Chybět nebudou zájmové dílny, workshopy a atrakce. Letos poprvé se návštěvníci mohou těšit na speciální prodloužený program, který se protáhne až do dalšího dne.

„Vedle festivalového areálu vyroste díky našemu partnerovi České spořitelně Kefírovská Čtvrť snů, která pojme až tisíc osob a díky níž si budou moci užít festival až do dopoledních hodin 3. září. Návštěvníci si mohou pronajmout stany z kartónu (pro kreativní děti proběhne soutěž o nejlépe pomalovaný stan), indiánská týpí, větší vybavené stany či jen místo na zemi, kam postaví vlastní stan nebo karavan. Ve festivalovém kempu bude k dispozici letní kino, půjčovna spinkáčků, aktéři zažijí speciální výlet do snů, dostanou kouzelná sluchátka
a další věci, bez nichž se poslední prázdninová noc nedá pořádně užít. V nejbližší době také proběhne konkurz na pojmenování jednotlivých ulic v Kefírovské ČS,“
dodává Michal Thomes.

Po festivalové noci čeká na všechny festivalová rozcvička a následná snídaně s produkty Mlékárny Kunín, mezi nimiž nebude chybět ani zakysaný nápoj, podle kterého se celý festival nazývá. „Kefír dostanou všichni hosté také tematicky jakožto welcome drink,“ prozrazuje Michal Thomes.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama