reklama

Kulturní tip: Výstava obrazů Jana Samce v Divadle Viola

reklama

Foyer Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav. Od 5. září svou tvorbu představí výtvarník Jan Samec na výstavě Kino v hlavě.

Název výstavě Kino v hlavě dala stejnojmenná knížka, která je autorským spojením textů Mario Hanáčka a obrazů Jana Samce a kterou v loňském roce vydalo nakladatelství Krigl. Ve Viole jsou tak k vidění díla, jež se stala předlohou ilustrací. Jan Samec (1955), dlouholetý ředitel Galerie umění Karlovy Vary, je nejen respektovaným malířem, ale také keramikem, sklářem, kurátorem a pedagogem.

Pro jeho tvorbu je charakteristická velká dávka fantazie, odvahy experimentovat a odhalovat své citové prožitky, častým inspiračním zdrojem je příroda a krajina. Jan Samec má na svém kontě desítky samostatných i kolektivních výstav doma i v zahraničí, svými díly je zastoupen v mnoha sbírkách (např. Národní galerie Praha, Ministerstvo kultury ČR, ČNB Praha, Gallery of Carlsbad v USA, NGW Galerie Duisburg, Landratsamt Wunsiedel ad.).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama