reklama

Kyklop konečně odtajnil svou skupinu KYKLOPS!

reklama

Kdo by očekával, že hudebník a zpěvák Pavel Vohnout Kyklop, jehož jméno veřejnost zaznamenala především jako zakladatele Maxim Turbulenc, po „vyhoštění“ ze skupiny bude pokračovat ve stejném módu, velmi by se mýlil.

Jeho nová skupina totiž zpívá pouze původní – tedy autorské písničky. „Už dlouho jsem říkal, že bychom měli s převzatou hudbou skončit a dělat svoje věci,“ svěřuje se Kyklop a pokračuje: „Kluci na to ale moc nechtěli slyšet, a tak jsem rád, že moje nová parta vnímá zaměření Kyklops podobně jako já. Proč donekonečna omílat něco, co lidi už dávno znají?!“ Skupině Kyklops jde nejen o to, aby jejich písničky oslovily děti, ale i jejich rodiče. „Na koncerty většinou chodí celé rodiny, a tak jsme naší tvorbu zaměřili tak, aby si v ní každý našel to své“, upřesňuje Kyklop. „Mám na mysli takové ty dvojsmysly nebo podprahové věci …“ Když se Pavel Vohnout Kyklop, Přemek Stoklasa, David Freedom a Petr Panocha objevili na slavnostní prezentaci nových mercedesů v pražském M3000, všem to bylo jasné; tohle musí být slibovaná Kyklopova kapela! Podobné oblečení leccos napovídalo a fakt, že jsou všichni z hudební branže, přítomným jejich domněnku o nové kapele potvrdil. „Nad našimi kostýmy jsme dlouho přemýšleli“, přiznává Petr Panocha, známý pod přezdívkou Pancha. „Rozhodně jsme zamítli jakoukoli infantilnost. Dnešní děti jsou jiné, modernější, tak se jim chceme tím oblečením trochu přiblížit.“                     

Přijďte se podívat

Pancha, stejně jako Kyklop, zakládal Maxim Turbulenc, proto ho nyní Kyklop do své nové skupiny přizval. „Máme na co navázat, ale Petr je hlavně skvělý hudebník, a to je důvod, proč v Kyklops nesmí chybět“, zdůvodnil oslovení Pancha lídr kapely. „Davida Freedoma jsem oslovil z podobného důvodu. Roky pro mě skládá, dobře se známe, jsme přátelé. A mimochodem; David dělá pro spoustu zpěváků, například Lucku Vondráčkovu. Kvalita jeho práce má tedy jasné reference.“ Přemek, čtvrtý člen kapely, svůj příchod do Kyklops vysvětlil sám: „S Kyklopem se znám od puberty, kdy jsme spolu hráli v kapele Electra. Byli jsme dobří kamarádi, rozuměli si i po profesní stránce. Osud mě pak ale zavál jinam a teď jsem moc rád, že nás zase dal dohromady.“ Kyklops chystá celou řadu vystoupení a koncertů, na kterých budeme mít možnost posoudit, jak se Pavlu Vohnoutovi nový start podařil. Každopádně už teď můžeme vyjádřit pochvalu nad výběrem kostýmů a autorským repertoárem. Držíme pěsti na první Kyklops koncert!

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama