reklama

Luboš Xaver Veselý poslal do světa unikátní knihu MOJE LAS VEGAS

reklama

Moje Las Vegas – tak se jmenuje nová, unikátní kniha, kterou do knižního světa poslal novinář, publicista, moderátor a spisovatel Luboš Xaver Veselý. Na křest do pražského Mánesa přišly desítky lidí, ale především tři kmotři: fotograf JAN SAUDEK, herec, moderátor, glosátor a malíř FRANTIŠEK RINGO ČECH a také bavič a podnikatel PETR NOVOTNÝ.

Ti všichni v Las Vegas byli, stejně jako Xaver, který sepsal nejenom jejich zážitky, ale i dalších slavných, jako například zpěváka Karla Gotta či skladatele Ladislava Štaidla. Las Vegas není pouze městem hazardu a neonů. Je to místo, které žije svým vlastním specifickým životem, má za sebou bohatou historii, která je spojena s mnoha významnými osobnostmi nejen z oblasti hazardu či showbyznysu, ale také zločinu. „Tato kniha vezme nezasvěceného čtenáře na výlet do města, které stojí za to vidět nebo poskytne zásadní a velmi zajímavou informační nadstavbu čtenáři, který v Las Vegas byl.“ říká autor Luboš Xaver Veselý. Moje Las Vegas provede čtenáře nejslavnějšími casiny planety, nejlepšími restauracemi i temnými úseky mafiánské historie města. Nejedná se přitom o bedekr ani turistickou příručku. Autor se na stránkách jednotlivých kapitol věnuje nejzajímavějším elementům, které podle jeho slov lze zažít pouze ve městě uprostřed nevadské pouště. Luboš Xaver Veselý, coby zkušený talkmaster zaznamenal v knize i postřehy českých celebrit, které v Las Vegas zanechaly své stopy. Například: Karel Gott, Ladislav Štaidl, František Ringo Čech  a další. „Las Vegas je v podstatě jediné město, kde bych si kromě České republiky dokázal opravdu žít. Tak knížka je fascinující, a kdo nemáte možnost tam jet osobně, určitě si ji několikrát přečtěte, nebo poslechněte,“ podotkl na křtu Ringo Čech, který byl jedním z kmotrů.

Má sto tváří

Dalším byl Mistr ve svém oboru Jan Saudek „Já jsem roli kmotra velmi rád přijal a bylo mi ctí zde být, protože jsme s Xaverem opravdu dlouho velmi blízcí přátelé. Knížka je skvělá a pro ty, kdo jsou líní číst, si ji můžou poslechnout,“ podotkl Saudek s humorem sobě vlastním. Kniha jako celek dává nový a spravedlivý pohled na “Město hříchů, hazardu a zábavy.“ Autor se vyznává ke své lásce k Las Vegas, ale v mnoha ohledech je i nekompromisním kritikem okolností. S grácií a sobě vlastním sarkasmem glosuje řadu příhod a situací, které při svých cestách do tohoto města hazardu, milionů světel a úžasné atmosféry zažil. „Neměl jsem ambici psát cestopis. Ale když jsem cítil, že o Las Vegas hodně vím, proto jsem chtěl své zážitky zaznamenat. Někteří lidé říkají, že to město má dvě tváře. Já jsem přesvědčen, že jich má nejméně sto. Ani přesně nevím, co mě do Las Vegas znovu a znovu táhne. Možná, že je to pro mě taková továrna na překvapení. Ano, je to Moje Las Vegas“ říká o své knize Luboš Xaver Veselý. Kniha rozdělená na několik kapitol je výjimečná nejenom pojetím, příběhy a „zpovědí“ řady známých osobností, kteří si dali za cíl, že alespoň jednou za život musí Las Vegas vidět. Další zajímavostí je také to, že kniha vyšla v audio podobě, kterou namluvil Petr Štěpán „To je jistě dobrá zpráva nejenom pro ty, kteří rádi poslouchají audioknihy třeba v autě, ale například i pro zrakově handicapované. Mám radost, že se toto podařilo a jistě každý, kdo si knihu, ať v papírové či namluvené podobě pořídí, nebude litovat. A třeba i v něm se projeví touha vidět Las Vegas…,“ dodává Luboš Xaver Veselý, který v minulosti napsal několik knih, včetně zpovědí doživotně odsouzených trestanců, či pro Rádio Frekevci 1 zpovídá významné osobnosti, politiky, včetně prezidenta Miloše Zemana.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama