reklama

Lázně Teplice nad Bečvou

reklama

Lázně Teplice nad Bečvou rozhodně stojí za vidění.  Svou polohou v malebném údolí řeky Bečvy jsou mimořádně vhodné pro relaxaci a načerpání nových sil. Návštěvníky okouzlují půvabnými přírodními unikáty, jako je nejhlubší zatopená jeskyně na světě, Hranická propast, nebo Zbrašovské aragonitové jeskyně, které jsou nejteplejší v České republice a leží přímo v areálu lázní.

Nedaleko najdete také zříceninu hradu Svrčov, k vycházkám láká i lázeňský park s jehličnatými a listnatými stromy, keři a uměleckými plastikami. Lázně patří mezi špičková kardiorehabilitační centra, poskytující časnou kardiorehabilitaci pacientům po srdečních operacích, zdejší Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci je prvním zařízení svého druhu v celé České republice.

Díky jedinečnému přírodnímu léčebnému zdroji – minerální vodě bohaté na oxid uhličitý – jsou Lázně Teplice nad Bečvou známým místem, kde se léčí srdce, cévy i celý organismus. Proslulá teplická kyselka má vynikající účinky nejen při léčbě srdce a cév, ale také pohybového aparátu, nervových onemocnění a civilizačních chorob, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak.

Z katalogu léčebných a relaxačních pobytů pro rok 2018 si jistě vyberete. Volit můžete mezi osmidenními léčebnými programy, nebo kratšími revitalizačními a relaxačními pobyty v délce pěti až třech dní. Velmi oblíbený je například osmidenní Léčebný pobyt pro klienty s hypertenzí, který je určen lidem, léčícím se s vysokým krevním tlakem.

Program zahrnuje lékařské vyšetření včetně monitoringu krevního tlaku a řadu procedur, které snižují krevní tlak a příznivě ovlivňují činnost tělesných orgánů. Pobyt s názvem Zdravé srdce se zaměřuje na podporu kardiovaskulárního systému. Hodí se pro klienty, trpící onemocněním kardiovaskulárního systému, jako je např. ischemická choroba srdeční (stavy po infarktu myokardu, hypertenze, ischemická choroba dolních končetin), vhodný je i v případě rizikových faktorů, jako je hypertenze, metabolický syndrom, hyperlipidemie či nadváha.

Pacientům, bojujícím s bolestmi kloubů, páteře a neurologickými obtížemi, je určena Léčba pohybového aparátu a nervových onemocnění, která uleví od bolestí kloubů, páteře a neurologických obtíží. Letošní novinkou Lázní Teplice nad Bečvou je Lázeňská terapie při křečových žilách. Tento program byl sestaven tak, aby zmírňoval otoky, napětí a bolesti v dolních končetinách, postižených křečovými žilami.

Závěrem ještě zmíníme týdenní Malý léčebný pobyt, určený klientům, kteří akutně netrpí žádnými problémy, ale starají se o sebe spíše preventivně. Na základě lékařské prohlídky a vyšetření EKG jim lékař stanoví individuální program, který jim z hlediska aktuálního zdravotního stavu bude nejlépe vyhovovat.

Teplice nad Bečvou se díky prostředí, ve kterém se nacházejí, stávají oblíbeným cílem pro kratší i delší dovolené, sloužící k odpočinku a načerpání nových sil. Lázně tedy kromě ryze léčebných procedur nabízejí také pestrou škálu léčebně-relaxačních a wellnessových aktivit pro ty, kteří se alespoň na pár dní v roce chtějí svěřit do rukou profesionálů.

Můžete si sem zajet na kratší pobyty, jako je například program Zadáno ženám, Zadáno mužům nebo Lázeňská ochutnávka s příjemnými uvolňujícími procedurami, koupelemi, vířivými lázněmi, masážemi a zábaly. A na konec ještě jedno doporučení: až sem přijedete, nenechte si ujít polárium Arktika. Chladová terapie s teplotami až minus 120 °C má blahodárné účinky na pohybový aparát, artrózu, revma, bolesti kloubů a kožní nemoci, celkově regeneruje organizmus a posiluje imunitní systém.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama