reklama

Ledové čaje – ideální osvěžení nejen pro slunné dny

reklama

Konečně je to tady! Teplých dnů začíná přibývat a letošní grilovací a pikniková sezóna pomalu startuje. Přemýšleli jste už nad tím, čím pohostíte své přátele a návštěvy? Připravte si s AHMAD TEA London osvěžující ledové čaje přímo ve vaší kuchyni – potěšíte nejen dospělé, ale i děti.

Velkou devizou ledových čajů, které vyrobíte sami doma, je absolutní přehled nad tím, co pijete. Zdravé a chutné čaje vyrobíte ze snadno dostupných surovin během několika minut. Náklady na jejich výrobu jsou přitom oproti cenám hotových nápojů v PET lahvích minimální. Můžete je až dva dny uchovávat v lednici, aniž by ztratily na své kvalitě. Příprava ledových čajů také nabízí široké pole pro vaši fantazii. Za pár minut, které věnujete přípravě, můžete mít nápoj bez zbytečných éček, umělých barviv a dochucovadel a sladké přesně tak, jak máte rádi. Svět zná čaj ve své tradiční podobě už přes pět tisíc let, oproti tomu je ledový čaj nebo chcete-li ICE TEA novinkou. První recepty se totiž začaly objevovat až kolem roku 1884. Skutečný průlom ale zaznamenal až v roce 1904 na Světové výstavě St. Luis, kde ho díky parnému počasí začali nabízet jako plnohodnotný chlazený nápoj. Významně se rozšířil také díky americké prohibici ve dvacátých letech dvacátého století, kdy lidé hledali alternativu za alkoholické nápoje.

Dobrá rada

A jak vlastně takový správný ICE TEA připravit? Čajový someliér Jiří Richter radí: „Ideálně připravujeme ledové čaje ráno, aby přirozeně samy vychladly. Pokud ale spěcháte, je možné horký čaj zchladit vymícháním s ledem. Tento postup ale nese riziko, že nápoj příliš naředíme a jeho výsledná chuť nebude výrazná.“ Pro milovníky ledových čajů máme hned dva skvělé recepty, s kterými jistě zazáříte nejen na zahradní párty. Oba odrážejí světové trendy v oblibě zdravých a chutných domácích nápojů. Vydejte se po jasmínové cestě do dětství s vůní bezinkové šťávy a vyzkoušejte JASMINE ICE ROMANCE. Pro ty, kteří chtějí relaxovat po náročném dni, je tu CAMOMILE COOLER.

Jasmine ice romance

Váš jasmínový návrat do dětství s kapkou bezinkové šťávy! Jasmínová ledová romance je určená pro všechny milovníky stále populárnějšího zeleného čaje s delikátní vůní jasmínu a pro ty, kteří se rádi ve vzpomínkách vracejí do dob bezstarostného dětství s příchutí bezinkové šťávy. Vyvážená chuť a aroma tohoto ledového čaje navodí klid, povzbudí náladu a skvěle osvěží! Co k tomu potřebujeme: sáček zeleného čaje AHMAD TEA London Jasmine Romance, 2 cl bezinkového sirupu, 1 cl citrónové šťávy, lístky máty a kostky ledu. Příprava: Čaj AHMAD TEA London Jasmine Romance připravíme dle doporučení, vyjmeme sáček a necháme zchladit. Do vychladlého čaje přidáme bezinkový sirup, citrónovou šťávu, lístky máty a vše důkladně promícháme. Tento skvělý nápoj servírujeme na ledu, ozdobený snítkou máty.

Camomile Cooler     

Heřmánkové pohlazení – váš zdravý relax po náročném dni! Camomile cooler je jeden z našich nejzdravějších ledových čajů. Vyzkoušejte zdraví prospěšné účinky heřmánku lékařského – jsou známy už od nepaměti. Mnohé z nás tato nenápadná bylinka doprovází od útlého věku. Hledáte-li osvěžení po náročném dni a chcete-li svému tělu dopřát dávku vitamínů, nechte se pohladit právě tímto ledovým čajem. Výsledkem spojení heřmánku, citrónové trávy, medu a citrónu je bezkofeinový nápoj jedinečné chuti, který vás příjemně zklidní. Budeme k tomu potřebovat: sáček čaje AHMAD TEA London Camomile & Lemon Grass, lžičku medu, plátky citrónu a květy sušeného heřmánku. Příprava: Sáček AHMAD TEA London Camomile & Lemon Grass připravíme klasickým způsobem podle návodu. Po vyjmutí sáčku přidáme lžičku medu, promícháme a necháme zchladit. Nápoj servírujeme na kostkách ledu, dozdobený plátkem citronu a sušeným heřmánkem.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama