reklama

Legendární Lunetic vyráží po dvaceti letech na velké turné v plné sestavě

reklama

Čtveřice kluků, která na konci devadesátých let rozbourala českou hudební populární scénu, je zpět! V sestavě Aleš Lehký, Václav Jelínek, David Škach a Martin Kocián se letos 24. dubna poprvé po sedmi letech objevila spolu před tisíci fanoušky, a to při koncertě Leoše Mareše v O2 aréně, kde zazpívali svůj nejslavnější hit Máma.

Vlna otázek a dohad na sebe tak nenechala dlouho čekat. Na včerejší tiskové konferenci v pražském klubu MischMasch kluci oznámili velký comeback ve čtyřech a výroční turné 20 letům existence. „Vznikli jsme v roce devadesát pět, takže už máme dvacet tři let na bedrech, ale dvacet let je to od Mámy. Ta vyšla 10. května na Den matek a pak se to všechno semlelo a už to jelo neuvěřitelným krokem. Prodali jsme půl milionů alb, zažili jsme krásné věci, podívali se i po světě. Bylo to parádní a proto jsem rád, že tady s vámi můžu po těch dvaceti letech být,“ řekl Aleš a dodal: „Nemohli bychom to udělat bez jednoho ze zakládajících členů, což je Martin. My dva jsme tenkrát na vesnici vymysleli, že budeme mít skupinu. Martin byl tím prvním hnacím motorem a my jsme rádi, že je po pěti letech s námi.“

„Stalo se to tak, že můj brácha měl osmnácté narozeniny 18. listopadu 2017 a byli jsme na Výtoni v restauraci a dostal jsem esemesku, že jsou kluci dvě stanice tramvají, tak jsem neváhal a naklusal jsem tam a zrovna zpívali písničku Ať je hudba tvůj lék, tak jsem si k nim svévolně stoupl a zpíval s nimi. Pak jsme se asi za dva měsíce sešli znovu a teď jsem tady,“ řekl dojatý Martin Kocián.

Podzimní koncertní turné začnou kluci v 21.9. v Litvínově a kromě České republiky navštíví také tři města na Slovensku. Seznam všech koncertů a více informací o turné je na stránkách www.lunetictour.cz.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama