reklama

TIP NA VÝLET: Zažijte netradiční večerní atmosféru Pivovarského muzea v Plzni

reklama

Pivovarské muzeum v Plznia Plzeňské historické podzemípatří k vyhledávaným, oblíbeným turistickým cílům. Ovšem pozor, v pátek 25. května se zcela výjimečně naskytne příležitost navštívit jej za soumraku a po setmění! Stane se tak od 18 do 22 hodinv rámci Plzeňské muzejní nocia navíc za zvýhodněné vstupné: 40 Kč / osoba.

V Pivovarském muzeu,sídlícím v právovárečném domě z 15. století, se dozvíte mnoho zajímavého o výrobě piva, jeho slavné historii a tradici v plzeňském regionu. Mimo jiné si prohlédnete nejmenší džbánek na světě, pivovarskou laboratoř či gotickou sladovnu. Muzeum si projdete samostatně kdykoliv v rámci večerní otevírací doby a na návštěvníky starší 18 let čeká ochutnávka 0,3l plzeňského ležáku Pilsner Urquell. Pivovarské muzeum jejediné odborné muzeum svého druhu u nás, atraktivním pojetím a šíří expozice zaujímá výlučné postavení i ve světě.

Plzeňské historické podzemís labyrintem chodeb, sklepů a studní nabízí nevšední procházku historickým jádrem města. Podzemní prostory už od 13. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během válečných dob. Noční prohlídky s průvodcem budou probíhat každých 20 minut od 18 hodin, přičemž poslední prohlídka začne ve 21:40. Maximální kapacita jedné skupiny je 20 osob, je proto doporučeno zakoupit vstupenky předem prostřednictvím online systému.

Plzeňská muzejní noc25. květnav netradičním čase otevře brány také dalších zajímavých míst: Západočeského muzea v Plzni, Západočeské galerie v Plzni, Galerie města Plzeň, DEPO 2015 a Českého rozhlasu Plzeň.Festival muzejních nocí 2018 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky s podporou Ministerstva kultury ČR. Další festivalové akce naleznete na www.muzejninoc.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama