reklama

Liberec plný adrenalinu: Dopoledne play-off Bílých Tygrů, večer Night of Warriors!

reklama

Night of Warriors 13, jak již třináctka napovídá, je tradiční turnaj bojových sportů v Liberci. Místní fanoušci, když slyší Warriors, mají jasno, a díky jejich účasti se na tomto turnaji schylovalo k úplně vyprodané hale. Hlavním tahákem turnaje byl Karlos „Terminátor“ Vémola, který v poslední době zápasil v Liberci již dvakrát, přesto byl o jeho zápas s obhajobou titulu mistra světa s francouzským šampionem Princem Aounallahem obrovský zájem – kdyby se byl býval zápas tedy uskutečnil.

Na Facebooku a sociálních sítích se již řadu týdnů diskutovalo, že soupeří s neadekvátními soupeři. V případě zápasu s Princem spekulace právem utichly. Prince v minulosti porazil českou špičku MMA, Martina Šolce porazil před čtyřmi lety v titulovém zápase o mistra Evropy, duel s držitelem černého pásu v brazilském jiu-jitsu Eldarem „Yakuzou“ Rafigaevem dokázal ukončit v 1. kole.

To jsou jasná fakta o kvalitě francouzského zápasníka, hodného zápasu o titul světového šampiona, právě s Karlosem Vémolou. U toho chce být každý fanoušek, celá startovka je skvělá, zápas Vémoly doplňuje turnaj jako zlatou třešničkou na dortu. A právě proto celá česká i slovenská MMA scéna upírá zrak do Liberce a polemizuje, zda-li Vémola titul proti kvalitnímu soupeři obhájí, či nikoli. Terminátor sice zásobuje sociální sítě videi, jak maká a ohlašuje ukončení Prince „týkejou“ ve 2. kole.

Vémolo, děláš si z nás srandu?
Ne ovšem na dlouho. Přichází rána z čistého nebe, v pátek je zápas ze strany Vémoly zrušen. Terminátor na sociální síti uvádí jako důvod zdravotní problémy. Karlos, co v listopadu nastoupil do zápasu pár dní po operaci páteře, v Liberci nejde. Na sítích se šíří informace, fanoušky polemizují páté přes deváté a většina lidí vůbec nechápe, co se stalo. Úraz, zranění, nachlazení? Princ veřejně nereaguje, na vážení dorazí s nápisem „Karlosi, kde jsi?“ Je to definitivní, Karlos nenastoupí.

Samotný sobotní start běží podle plánu, k vidění jsou atraktivní zápasy. Domácí Tonda Nygrín ukazuje, že i junioři mají obrovské srdce bojovníka a umí rozpoutat bitvu o každý centimetr klece. Domácím se daří, Honza Malach vydřel vítězství, David Vinš přesvědčivě přestřílel ukrajinského šampiona, Martin Šolc zápas naprosto excelentní, avšak rozhodčí si zde vybírá slabší chvilku, kdy ruskému bojovníkovi pomáhá vstát, a dává drahocenné vteřiny místo ukončení zápasu.

V druhé části turnaje přichází do klece Karlos Vémola a zaplněné ochozy liberecké Home Credit areny ho nevítají s nadšením. Ze strany Karlose přichází omluva jak divákům a fanouškům, tak ale i soupeři, který vše sleduje pár metrů od klece z VIP zóny. Pak přichází Karlosovo obligátní „jsem k dispozici pro focení a podpis“, hala burácí, ale bučením a pískotem. Není se čemu divit. Karlos ve svém stavu nemoci přišel v tričku a v hale s ledovou plochou, zrovna teplo nebylo. Miláček publika byl rozčarován, z ohlasů nejen z kotle Karlose, tím diváky přinejmenším rozladil.

Byly to super zápasy
Další zápas za zmínku je rozhodně MMA v podání Ukrajince nastupujícího za český gym a polského borce. Jsme svědky knockoutové přestřelky, s borci to jde nahoru a dolu a nakonec je to další výhra pro české barvy. Jedním z nejočekávanějších duelů byl i fight dle pravidel K-1, mezi Michalem Reissingerem a Rumunem žijícím dlouhodobě v Itálii, Claudio Istratem.

Istrateho si můžeme pamatovat z loňska, kdy knockoutoval Davida Vinše v 1. kole, Reissinger vyniká svým tlakem a KO stylem. Kdo v prvních vteřinách mrknul, přišel o uragán úderů. To, co Istrate spustil, mělo větší kadenci než kulomet. Reissinger padá a je počítán jednou, po chvíli podruhé, znovu vstává a je zasypán další dávkou tvrdých ran. Po dvou minutách razance slábne, Reissinger začíná soupeře také trefovat. Jak ovšem Michal tuto nálož háků a directů přežil, nechápe nikdo. Napětí z očekávání, co bude dál v dalším kole, však hatí odstoupení Istrate z důvodu zlomení ruky vinou nekompromisních úderů do Reissingera.

Bonbónek na závěr
V posledním zápasu večera se představila česká jednička supertěžké váhy Tomáš Hron a proti němu Rade Opacic. Opacic loni tvrdě knockoutoval Ondru „Spejbl“ Hutníka v jeho jubilejním 100. zápase a tím vyrazil dech celé bojové scéně. Tomáš začíná ve vysokém tempu, které končí až závěrem kola. Ve druhém kole tlačí Opacice do kouta ještě víc, ten neví kudy kam. Hron diktuje zápas a přebírá postupně otěže vítězství. Opacic se nechce vzdát tak snadno a ve 3. kole zkouší, co by na Tomáše mohlo platit. Tomáš chce vyšperkovat výhru KO a Opacic na tuto hru nechce přistoupit. Zápas končí a dělá za galavečerem tečku jak z Hollywoodu. Od organizátora jsme dostali po zápase Vinše ujištění, že Princ podepsal novou smlouvu a zápas s Karlosem je bez velkých řečí potvrzen, hala tleská. Karlosovi je tak asi vše prominuto a vy už se dívejte, co máte v listopadu v diáři!

Turnaj běžel, že jsem ani nepostřehl, že je desátý zápas. Adrenalin, napětí, ale také hodně myšlenek a úvah si odnáším z této akce. Teď už jen sledovat, na kdy bude v Liberci ohlášený avizovaný zápas Vémola vs. Princ. A v tento listopadový den rozhodně na Night of Warriors v Liberci chybět nebudu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama