reklama

Velikonoční science show v iQLANDII Barevné tóny v iQPARKU

reklama

V Liberecké iQLANDII bude o Velikonocích pěkně živo! Místní lektoři si tu pro vás od 29. 3. do 2. 4. nachystali speciální Velikonoční science show. Během originálního vystoupení uvidíte explodující skořápky, levitující kraslice na hladině vody i to, jak se „vaří“ vajíčko v kapalném dusíku o teplotě -196 °C. Chybět nebudou barevné ohně a blesky.

Byla první slepice, nebo vejce? Jaké látky obsahuje vaječný žloutek? Zapojte se do Velikonoční hry a dostaňte odpovědi na deset podobně šibalských otázek. Ty najdete na obřích panelech rozvěšených po areálu iQLANDIE. To ale není vše, co vás v science centru čeká. Těšit se můžete na řadu badatelských aktivit, workshop Věda v kuchyni a více než čtyři sta interaktivních exponátů, jako je například Mars Rover, humanoidní robot Thespian, simulátor zemětřesení či Hvězdný kolotoč.

Svátky jara slaví i v sousedním iQPARKU. Pro menší děti a jejich rodiče je tu připravené experimentování s vajíčky, workshop Dinománie, v jehož rámci si dítko může zhotovit masku pravěkého ještěra a odnést si ji domů, či „badatelka“ pod názvem Barevné tóny.

Harmonogram:

iQLANDIA:

Velikonoční hra – kdykoliv během návštěvy science centra
Velikonoční science show – denně od 11 hodin a o víkendech a prázdninách také od 16 hodin
Workshop věda v kuchyni – o víkendech a prázdninách od 14 a 15 hodin

iQPARK:

Workshop Dinománie – o víkendech a prázdninách od 14 hodin
Badatelská aktivita Barevné tóny – denně od 15 hodin
Tematická science show – denně od 11 hodin a o víkendech a prázdninách také od 16 hodin

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama