reklama

Libor Bouček: Zpívám pouze v sebeobraně

reklama

Moderoval řadu významných akcí, v minulosti skvěle zvládl i „průvodcovství“ významné mezinárodní pěvecké soutěže Eurovision Song Contest pro ČT, takže se do Lisabonu, kde proběhne semifinále a finále letošního, už 63. ročníku, podívá opět. A jak prozradil na včerejší tiskové konferenci v baru Rock and Pop na tuhle přehlídku se hodně těší.

„Je to opravdu mimořádná akce, kterou sleduje více jak čtvrt miliarda diváků. Semifinále proběhne 8. a 10. května a finále o dva dny později. Poslední dva ročníky, které jsem moderoval byly skutečně hodně parádní a měly vynikající úroveň,“ uvedl moderátor. Získal si tedy i mezinárodní „ostruhy“ a nechtěl by zúročit zkušenosti perspektivně i jako pěvec?

„Joj, tak to skutečně ne. Já osobně s tím doživotně nepočítám. Zpívám pouze v sebeobraně, ne pro vrcholný umělecký zážitek, ale musím se pochválit, úplný laik v tomhle směru možná nejsem,“ s úsměvem vysvětlil Bouček.

Ještě než soutěž v lisabonské Altice Aréně začne, proběhne v Česku národní kolo s názvem Eurovision song CZ, které rozhodne, který interpret bude Českou republiku v Portugalsku reprezentovat. Hlasovat na základě zveřejněných videoklipů v oficiální Eurovision.TV app budou diváci, a to v době od 8. – 22. ledna i mezinárodní porota a výsledky budou zveřejněny 29. ledna. Bojovat o vítězství a tedy i cestu do Lisabonu bude Eva Burešová, Debbi, kapely DOCTOR VICTOR a Eddie Stoilow, Mikoláš Josef a Pavel Callta.

Do soutěže se zapojil i Vašek Noid Bárta. „Já jsem se zúčastnil jako zpěvák této velké mezinárodní přehlídky v roce 2015 a mám jen ty nejlepší vzpomínky. Tentokrát, pokud by to vyšlo, bych se představil jako autor hudby. Napsal jsem písničku pro Evu Burešovou a snad se bude líbit. Kdyby vše klaplo, jak si tajně i veřejně přeji a postoupili jsme do Portugalska samozřejmě bych jí doprovázel. Nasadil bych smoking, přehodil pléd a tvářil se strašně důležitě,“ se smíchem uvedl Vašek.

„Jsme kamarádi a nějak jsme se domluvili v jednu chvíli při jednom setkání, že do toho spolu půjdeme. Vašek Noid tuhle soutěž absolvoval, ví o čem to je, takže určitě udělal muziku, která lidi osloví. No uvidíme, kdybychom vyhráli byl by to můj dosavadní největší úspěch,“ doplnila Vaška Eva Burešová. Ovšem naději na postup si dělají všichni, takže národní kole bude určitě nejen zajímavé, ale určitě i dramatické.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama