reklama

Logistika a doprava v EU hlásí ročně 48 tisíc pracovních úrazů, dvakrát více než v jiných oborech

reklama

V Evropské unii dojde ročně k přibližně 2 milionům pracovních úrazů. 48 tisíc pracovníků se zraní v oboru logistika a doprava, což je dvakrát více než v jiných oborech. Nejnebezpečnějším místem ve skladišti jsou přitom nakládací doky, kde vznikají úrazy s fatálními následky. Hlavní příčinou je nečekaný pohyb vozidel. Společnost Tyros Loading Systems představila brzdu nákladních vozidel, která minimalizuje riziko nehody a poškození v oblasti nakládací rampy.

Nakládací doky jsou jedním z nejnebezpečnějších míst ve skladišti. Nehody a úrazy, které zde vznikají, končí často velmi tragicky. Hlavními příčinami jsou nedostatečné zabrzdění vozidel a jejich nečekaný pohyb. „Nejen z tohoto důvodu jsme vyvinuli bezpečnostní brzdu nákladních vozidel, která zabrání jakémukoliv pohybu vozidla. Díky tomu nedojde k poškození zboží či samotné nakládací rampy, ale zejména zabrání úrazům samotných pracovníků,“ vysvětluje Ivo Luňák, jednatel společnosti Tyros Loading Systems CZ.

Brzda nákladních vozidel uzamkne vozidlo nebo přívěs u nakládací rampy, čímž se zabrání jakémukoliv pohybu vozidla. K dispozici je jak manuální, tak automatický systém, přičemž obě varianty jsou snadno ovladatelnéa prakticky bez poruch. Obsahují integrované naváděče kol, které zajišťují, že vozidlo je vždy umístěno ve středu nakládacího místa.

Vlivem pandemie Covid-19 je logistika a doprava jeden z nejvíce se rozvíjejících segmentů, čímž stoupá i riziko pracovních úrazů, které mohou skončit i fatálně. „Zdraví pracovníků by mělo být vždy na prvním místě, proto doporučujeme zabezpečení dopravních prostředků během vykládky a nakládky nepodceňovat. Díky tomu můžeme snížit pracovní úrazy na minimum,“ apeluje Ivo Luňák.

Hlavní důvody pro pořízení bezpečnostní brzdy nákladních vozidel:

  1. Zbraňujete pohybu vozidla během nakládky a vykládky zboží, pracovním úrazům a poškození nakládací rampy.
  2. Snadno se ovládají.
  3. Mají nízké nároky na údržbu.
  4. Jsou vhodné pro nové i stávající budovy.
  5. Jsou integrovatelné s dalšími produkty Tyros Loading Systems.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama