reklama

Louis Vuitton prezentuje umělce streetartové scény

reklama

I letos v létě bude Louis Vuitton pokračovat v prezentaci dynamického streetartové scény, a i letos dostanou tři noví umělci z různých kontinentů možnost podílet se na kolekci textilních doplňků.

Tentokrát se dostává na umělce jménem André, jehož postavičku Mr. A zná veřejnost z pařížských zdí, dále na Američana Kennyho Scharfa a INTI z Chile. INTI a Kenny Scharf si vybrali za své ‚plátno‘ kultovní hedvábný maxi-šátek Louis Vuitton. INTI, jehož umělecké jméno je odvozeno od Inky, boha slunce, se sám inspiruje andskou kulturou svých předků, a tuto inspiraci vnáší svých jasně barevných velkoformátových děl. Hedvábný maxi-šátek dostává od INTI motiv slunce evokující boha Wiracocha z kultury TIWANAKU, který je jedním z nejdůležitějších božstev Inků. Teplé odstín zlaté a oranžové jsou olemovány červeným řetězem ze starobylých symbolů a iniciál Louis Vuitton. Kaliforňan Kenny Scharf, mimořádná osobnost ve světě výtvarného umění, plastiky a performance, sám sebe označuje za pop-surrealistu, jehož hlavním cílem je umělecky propojit výtvarno a populární kulturu. Scharf využil hedvábný maxi-šátek Louis Vuitton pro barevnou koláž složenou z astronomických motivů a symbolů populární kultury na psychedelickém pozadí.

Dokonalé kombinace  

Andrého inspirací bylo malířské studio a jeho ‚plátnem‘ šál Louis Vuitton Monogram. Barevné skvrny na luxusním šálu z vlny a hedvábí slouží jako habitat pro Mr. A, charakteristickou modrou postavu Andrého díla s asymetrickýma očima. Kromě těchto tří nových kolaborativních projektů s umělci připravuje Louis Vuitton na sezonu jaro/léto 2014 další nové vzory textilních doplňků. Dva z nich jsou variací na kultovní leopardí vzor, který speciálně pro značku Louis Vuitton vytvořil umělec Stephen Sprouse: hedvábný maxi-šátek Leopard Spray kombinuje leopardí skvrny se ‚nasprejovaným‘ motivem v syté fuchsiové nebo červené pimento a je zajímavý také díky jemné umělecké gradaci odstínů. Šál Monogram Rayures staví do kontrastu pruhy vybledlé džínoviny a korálové nebo červené pimento, zatímco hedvábný šátek Papillon je protkán jemným vzorem Monogram v tonální paletě. Tento štědře dimenzovaný šátek se nabízí ve stylové i praktické barevné paletě, z níž se dá vybrat po celý rok: včetně béžové, černé, fuchsiové, oranžové a fialové.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama