reklama

Maraton s roztroušenou sklerózou letos opět pokořil rekord

reklama

Celkem 356 226 korun vybrali organizátoři cvičebního Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Ten se letos konal už posedmé. Zacvičit si a podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou (RS) přišlo více než 3 300 lidí z 33 měst. Pomyslný štafetový kolík si předávali celých 24 hodin v kuse.

 „Jsme nadšení, že zájem o maraton každý rok stoupá. Účastní se více lidí, připojují se další města v tuzemsku i zahraničí, v některých městech se dokonce cvičí na více místech. Tím se jen naplňuje původní myšlenka akce, že nikdo není na nemoc sám a bojujeme všichni společně jako jeden tým,“ říká Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS, který MaRS organizuje. „Věříme, že jsme motivovali další pacienty, a nejenom je, k pravidelnému pohybu a doufáme, že jim nadšení vydrží,“ doplňuje. Peníze z dobrovolného vstupného a darů poputují i tentokrát na speciální fyzioterapii a nákup rehabilitačních pomůcek pro pacienty s RS, které zdravotní pojišťovny nehradí.

Maraton MaRS je mezinárodní dobročinná sportovní akce, při níž se lidé pod dohledem zkušených terapeutů střídají v kruhovém tréninku nebo skupinových cvičeních, která jsou vhodná pro pacienty s RS. Hlavním cílem MaRSu je motivovat nemocné k pravidelnému pohybu, jenž je velmi důležitou součástí léčebného režimu.

„Základem terapie RS je komplexní přístup – časné zavedení biologické léčby spolu se zdravým životním stylem, intenzivní rehabilitací a pravidelným pohybem pacientům s roztroušenou sklerózou zásadně oddálí vzplanutí nemoci,“ vysvětluje doc. MUDr. Dana Horáková, Ph.D. z MS Centra při Neurologické klinice 1. LF UK a VFN Praha.

Do letošního maratonu se zapojilo 33 měst z celé republiky i zahraničí. Lidé cvičili v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Kroměříži, Liberci, Mostě, Novém Boru, Olomouci, Ostravě/Klimkovicích, Plumlově, Plzni, Poděbradech, Praze, Teplicích, Uherském Hradišti, Ústí nad Orlicí/Letohradě, Valašském Meziříčí, Velkých Losinách, Žďáru nad Sázavou, Žirči u Dvora Králové nad Labem. V zahraničí se připojila města ze Slovenska, Polska, Švýcarska, Francie, Finska a Turecka.

Loňského ročníku se zúčastnilo 3 244 nadšenců a výtěžek činil 260 967 Kč.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama