reklama

Tip na netradiční jarní dovolenou: na lodi rozmanitými Baleárskými ostrovy

reklama

Pomalu končící zima láká k plánování dovolené – a na pobyt v příjemném počasí není nutné čekat až do léta. Sluneční paprsky nás mohou už na jaře zahřát v tradičních evropských prázdninových destinacích, jako je Chorvatsko, Řecko i Itálie, zkusit ale můžeme i místa méně známá. A pojmout dovolenou netradičně, třeba ji strávit na lodi. Cenově vyjde podobně jako pobyt v hotelu a rezervace lodi online i s kapitánem je velmi jednoduchá. Kam se vydat? Tip na zajímavou lokalitu, která přesto nepatří mezi turisticky nejnavštěvovanější, přináší Jiří Zindulka, hlavní kapitán společnosti ZINDULKA, jednoho z největších pronajímatelů lodí na světě.

Spousta krásných krytých zátok, bohatý podmořský život, společně s pobřežím Turecka a Sicílií nejteplejší lokalita na břehu Středozemního moře. To jsou Baleárské ostrovy, oblast jižně od Španělska, která je jako stvořená nejen pro sportovní jachting, ale i pro rodinnou dovolenou na lodi.

Za „centrum“ se dá považovat Mallorca, nejrozsáhlejší, nejčlenitější, s největším množstvím zátok a lodí. Ostrov, o kterém se někdy říká, že má tisíc podob. Mezi architektonické skvosty patří velkolepá katedrála Panny Marie (La Seu) v hlavním městě Palma de Mallorca, jedna z největších gotických katedrál v Evropě. Všimnete si jí sice už z velké zdálky, stojí však za to si ji prohlédnout i z bezprostřední blízkosti.

Anebo klášter v malebném městečku Valdemosa, který svým pobytem proslavili VIP milenci: hudební skladatel Fréderick Chopin a spisovatelka George Sandová. Od kláštera do olivovníkových hájů je to krásná procházka; ostatně celé západní pobřeží je jako stvořené pro romantiky. Na tom východním jste autem zanedlouho, vzdálenost je kolem 110 kilometrů. A na své si tu přijdou hlavně milovníci přírody. Kromě zátok mohou obdivovat například jeskyně, z nichž největší a nejvyhlášenější jsou Dračí jeskyně (Coves del Drac). Nezapomenutelným zážitkem je projížďka na lodičkách po jeskynním jezeře.

Ale Baleáry, to není jen Mallorca. Cabrera, nejmenší z ostrovů, není cílem běžných turistů, zato žádný jachtař by si zdejší téměř panenskou přírodu neměl nechat ujít. Také Menorca láká (nejen) na své přírodní krásy: park Albufera des Grau je jádrem biosférické rezervace, za kterou byl tento ostrov prohlášen organizací UNESCO, Bibineca je zase romantická rybářská vesnička s unikátní atmosférou. Za zábavou se pak můžete vypravit na Ibizu, další z ostrovů, který je vyhlášený svým nočním životem…

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama