reklama

Marta Jandová má bílého krokodýla

reklama

Zpěvačka Marta Jandová, herečky Kristýna Frejová a Petra Horváthová a redaktorky pořadu TOP STAR Lenka Špillarová a Michaela Široká pokřtily v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata různých druhů krokodýlů. Jaká jim vybraly jména? Prima ZOOM je mediálním partnerem protivínské zoologické zahrady a slavnostního křtu krokodýlích přírůstků se účastnil již pátým rokem.

Marta Jandová, která se na podzim představí v roli porotkyně show Česko Slovensko má talent, se stala kmotrou vzácného albinotického aligátora severoamerického – s tímto vzácným zbarvením na světě žije cca 100 exemplářů, většina v USA, v Evropě jsou pouze ve Francii, na Kanárských ostrovech a u nás v Protivíně. Samička, která se narodila na Floridě a po roce a půl měří už 98 cm, dostala jméno po Martině dceři – Maruška.

Lenka Špillarová, Michaela Široká a Kristýna Frejová pokřtily vzácné krokodýly západoafrické, zvané také pouštní krokodýli, kteří pocházejí z Vivária Lausanne. V Evropě jsou chováni pouze v Zoo Lyon, Viváriu Lausanne a nyní v Protivíně – jedná se o 23. druh v protivínské zoo, tím byla vytvořena největší kolekce krokodýlích druhů v Evropě a druhá největší na světě po St. Augustine na Floridě, kde aktuálně chovají 24 druhů. Kmotry jim do vínku vetkly jména Božena, Ringo a Funny.

Petra Horváthová pojmenovala krokodýla nilského narozeného v loňském roce přímo v Protivíně jako Slunce. Další jména z celkem sedmi pokřtěných krokodýlů jsou Luka (krokodýl západoafrický) a Petra (gaviál indický). Tento gaviál z loňského roku je jedním ze 14 odchovaných gaviálů. Jedná se o první evropský odchov a první světový v podmínkách in side. Ostatní se už vydali do světa a tento poslední zůstane v zoo trvale, jako doklad úspěšného odchovu. Již v loňském roce ho pokřtil velvyslanec Indie v ČR, Krišan Kumar, jménem Bhadra (Požehnaná) a nyní dostal i české jméno. Protože význam jména Petra je „skála“ nebo „pevná“.

Osobnosti předaly dárky dětem ze ZŠ Písek a rozdaly desítky podpisů. Všichni společně se zúčastnili krmení Golema – největšího krokodýla v Evropě. Kristýna Frejová dodává: „Byla to pro mě nesmírně zajímavá zkušenost. Poprvé v životě jsem měla krokodýla v ruce a během pár chvil se uklidnil a úplně jsme se na sebe napojili. Hned bych si ho vzala domů. Jméno jsme vymysleli společně s dcerou Rachel.“ Další zajímavosti ze křtu a ZOO Protivín se dozvíte v pořadech TV Prima.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama