reklama

Martin Písařík a Denisa Pfauserová jen zírali, jak si děti z Tuchlova podmanily pražské Rokoko

reklama

Děti z Dětského domova v Tuchlově mají velké štěstí na lidi kolem sebe. Herečka Henrieta Hornáčková a Petra Johansson ve spolupráci s Nadací Veroniky Kašákové popadly partu tamních dětí a během deseti zkoušek nacvičily divadelní představení s názvem To jsme my, které uvedly na opravdických jevištních prknech Divadla Rokoko. Jejich snažení drželi hledišti palce herci – profesionálové: Anna Polívková, Milan Peroutka, Kristýna Janáčková, Karel Zima či třeba Miroslav Etzler. Sedadlo zahříval i herec Martin Písařík.

„Hrát s dětmi na jevišti je vždycky velká zábava. Herecky jsem vyrůstal v divadle Radar a tam jsme hodně hráli pro děti z děcáků. Naše hry byly hodně interaktivní, brali jsme si děti na jeviště a tak vím, co to obnáší. To nemůžete nic naplánovat nebo načasovat. Jsem rád, že s dětmi takto někdo pracuje,“ řekl Martin Písařík a poznamenal, že nyní v divadle hraje i s dětskými profesionály, „jo, oni jsou občas větší profíci než kolikrát my. Jsem někdy ze sebe až nervózní, protože oni jsou naprostí suveréni a na jevišti jsou úplně klidní. V jejích očích jsem už strejda, tak se snažím, aby mi tykali, a v té chvíli se cítím také jako kluk. I když já svým starším kolegům vykám a je to o to hezčí, pokud mi to tykaní oni sami nabídnou.“

Mladá herečka Denisa Pfauserová sice s dětmi v divadle zatím neměla možnost pracovat, přesto se na dětské představení hodně těší. „Do divadla chodím ráda i jako divák, takže se těším i na dnešní představení. Naučím se vždy něco nového a zvláště od dětí. Jsou hodně bezprostřední, mají
k hraní jiný přístup a pro mne jako dospělého člověka je to hodně osvěžující. S dětmi jsem na jevišti zatím žádné dialogy neměla. Jen jednou jsem hrála s dětskými herci ve filmu Dukátová skála a to byly moc šikovné,“ řekla herečka Denisa Pfauserová, která spolupracuje s organizací Letní dům. Jejím snažením je pomáhat rodinám tak, aby se děti naopak do dětských domovů nedostaly.

Spokojené s výkony dětí byly i obě autorky představení Henie Hornáčková a Petra Johansson. „Byly jsme obě hodně nervózní. Ne z toho, že by děti neuměly své role, ale spíš z toho, aby se vše technicky zvládlo. Během deseti zkoušek dáte s dětmi dohromady jen základ a pak už to jde samospádem. Ale povedlo se a děti mají velký životní zážitek. A my dospělí vlastně také,“ shodly se obě herečky a dál se věnovaly svým svěřencům.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama