reklama

Co momentálně nejvíc štve zpěváka Standu Hložka?

reklama

Radní města Náchoda ocenili prezidenta Muže roku Davida Novotného Cenou za kulturu. Co mu popřál politik Pavel Bělobrádek? Budete se divit na jaké ocenění je pyšná Ilona Csáková!

Co momentálně nejvíc štve zpěváka Standu Hložka? Sobotní večer (24. 2. 2018) byl pro prezidenta soutěže Muž roku, pořadatele soutěže Nej sestřička a Dne dobrých skutků, Davida Novotného hodně důležitý. Na Reprezentačním plese města Náchoda přebral od místního starosty Jana Birkeho Cenu kultury za rok 2017, jako ocenění za to, co tento náchodský patriot pro své rodné město a kraj dělá.

„Jsem opravdu velmi rád. Vždyť například Muže roku budu v Náchodě pořádat už po devatenácté. Ale to je jen zlomek. Pořádám nebo se podílím i na jiných akcích tady v Náchodě a okolí. Na mých akcích vystupují zpěváci, herci, známé osobnosti i zahraniční hosté a všichni vnímají Náchod jako krásné a živé město. Jen se musím sám sobě smát, že jako kluk jsem se styděl vystoupit i před školní třídou s referátem a teď tady přebírám cenu za kulturu,“ vzpomínal kulturní guru města Náchoda David Novotný.

K významnému ocenění blahopřála Davidovi Novotnému přímo v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka členka Rady vlády pro rovné příležitosti mužů a žen Soňa Marková či viceprezidentka České asociace sester Anna Skalická. Gratulaci přidal i předseda KDU-ČSL, poslanec PČR Pavel Bělobrádek:

„Jsem přesvědčený, že si cenu David Novotný zaslouží. Je to osobnost, která dávno přerostla Náchod a celorepublikově zviditelňuje náchodský region. Jeho akce nejen baví, ale protože mají i charitativní charakter kultivují celou společnost a to je vždy velmi cenné. Přeji mu, aby mu vydržel entuziazmus a měl pevné nervy s lidmi, s kterými spolupracuje a zároveň, aby oni měli trpělivost s ním. Protože to mezi lidmi není jednoduché a je velmi důležité, aby si lidé dovedli věci vyjasnit a zároveň se domluvit,“ uvedl významný politik a se smíchem dodal, „ ještě by v Náchodě mohl pořádat Miss a bylo by to komplet.“

Zpívajícím hostem večera byla i Ilona Csáková, která pozvání na akce Davida Novotného nikdy neodmítne. „Davida znám velice dobře a ocenění, které dnes přebral, si opravdu zaslouží. Ale i já mám doma ocenění, na které jsem pyšná. Přestože neumím držet ani hasičkou stříkačku a o hasičích pomalu vím je to, že mají červená auta, jsem patronkou hasičské organizace a dostala jsem od nich čestné vyznamenání za bohulibé aktivity a podporu. Metál mám doma schovaný v krabičce v šuplíku na čestném místě,“ smála se Ilona, která momentálně finišuje na svém novém cédéčku, jehož křest bude v dubnu. „CD je takový pelmel písniček za moji třicetiletou karieru. Jdou tam písničky známé či méně známé, dokonce je tam jedna ze skupiny Laura a její tygři, se kterou jsem zpívala před mnoha lety. A pak jsou tam dvě nové autorské věci jako bonus,“ přiblížila svoje nové CD zpěvačka, které novinku natáčela v Praze. Znamená to, že se zpěvačka chystá přesídlit do hlavního města?

„Já jsem takový mini kosmopolita, co se týče Česka a Slovenska, dál jsem se nedostala a i tak jsem spokojená. Jsem sice pořád na cestách, ale zapustila jsem kořeny v Brně, tam jsem šťastná, mám tam manžela a kluky a tam je můj domov.“ Tanečníky na parketu náchodského divadla uvedl do varu i zpěvák Stanislav Hložek. „David je velice pracovitý a šikovný chlap, dnešní ocenění si bezesporu zaslouží. Já mám zase ocenění, které měl i prezident Havel a to Řád dětského úsměvu. Dostal jsem ho tenkrát za uvádění pořadu Vega a Václav Havel byl oceněný až o pár let později,“ pyšnil se zpěvák.

Celým večerem slavnostního plesu hosty prováděl moderátor Karel Voříšek, o předtančení se postaral taneční pár JM Dance Jiří Gross a Michaela Haladová, vídeňský valčík na parketu vykroužil Spolek panstva na Tvrzi Žíželeves a k tanci hrála hudební skupina Relax.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama