reklama

Megakoncert Slovenští muži vrací úder míří do Prahy. Za Slováky chtěl vystoupit i Felix Slováček! Proč asi?

reklama

Slovenští zpěváci Peter Cmorik, Martin Harich, Adam Ďurica, Thomas Puskailer, Peter Paul či Robo Opatovský – to je jen zlomek zpěváků, kteří přišli v Bratislavě na tiskovku konanou u příležitosti chystaného pražského koncertu Slovenští muži vrací úder.

Producent koncertu a zpěvák v jedné osobě Martin France k tomu řekl: „Koncert Slovenští muži vrací úder je vlastně odezvou na velmi úspěšný loňský koncert s názvem Slovenské divy v Praze. Vystoupit na něm chtějí i čeští muži. Takový Felix Slováček argumentoval, že je přece také takový malý Slovák,“ se smíchem uvedl Martin France a pokračoval, „hvězdami koncertu budou opravdu jen slovensší zpěváci. Někteří z nich si v Lucerně zazpívají po 10, 20, 30 i 40leté pauze a někteří z nich zde budou mít možnost si zazpívat vůbec poprvé, což výrazně zvyšuje atraktivitu projektu,“ vysvětlil Martin France.

Několikanásobný slovenský Zlatý slavík Peter Cmorik jen souhlasně přikyvoval hlavou: „Tento projekt se mi hodně líbí. Dobrý záměr, hodně účinkujících, živý orchestr a sál Lucerny, to opravdu vypadá na bezvadný večer. S Martinem Francem jsem už v minulosti spolupracoval, znám ho, proto jsem rád souhlasil s účastí. Ještě nevím, jaké písničky budu zpívat, ale na výběr mám ještě čas,“ řekl zpěvák Peter Cmorik, který se nedávno v Čechách prezentoval písněmi ve veleúspěšném filmu Muzzikanti.

Benjamínkem slovenské delegace zpěváků je finalista Česko Slovenské Superstar a držitel ceny objev roku 2011 TV Očko Martin Harich. „S jistou dávkou srandy a zároveň zklamání konstatuji, že jsem většinou mezi zpěváky nejmladší. Ale je mi jasné, že to nebude tak vždycky, proto si to užívám. Mám rád, když se sejde víc muzikantů a pracuje se na společné věci. Praha je pro slovenské zpěváky a autory velice atraktivní, tak i proto se do Lucerny hodně těším,“ liboval si Martin Harich a pochutnával si na dortu s logem Slovenští muži vrací úder.

Na své mužské pěvecké kolegy se na tiskovku přišla podívat i slovenská populární zpěvačka Marcela Laiferová, která právě vloni byla jednou z hvězd koncertu Slovenské divy v Praze. „V Čechách jsem léta pracovala s Karlem Vlachem či Gustavem Bromem. Nahrávala jsem tam desky. V Lucerně jsem s mojí kapelou několikrát koncertovala, proto to prostředí velice dobře znám. Na naše muže se určitě do Prahy přijdu podívat, to si nesmím nechat ujít,“ smála se Marcela Laiferová.

2. října 2017 se na prknech Lucerny ještě objeví další slovenské pěvecké hvězdy: Štefan Margita, Petr Nagy, Vašo Patejdl, Pavol Hammel, La Gioia, Štefan Kocan. Přivítají i své hosty Moniku Bagárovou, Martina Franceho a Heidi Janků. Celým večerem budou diváky provázet moderátorky Saskia Burešová, Marie Tomsová, Marie Retková a Hana Heřmánková. Pro diváky bude opět připraveno jedno překvapení, které se samozřejmě dozví až v Lucerně 2. října 2017.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama