Mezinárodní literární projekt Shakespeare 400 pokračuje

Autor: dne 7 září 2018

Speciální shakespearovská edice se po Macbethovi od Jo Nesbøho rozrostla o novinku Ten černý vzadu – Nový Othello. Známá americká spisovatelka Tracy Chevalierová čtenářům předkládádramatický příběh na motivy nestárnoucí tragédie Williama Shakespeara.

Amerika 70. let. Ghanský chlapec Osei je zkrátka outsider. Stěží na tom cokoli změní jeho přátelské způsoby, odhodlání, sportovní talent, natož fakt, že je synem diplomata, a proto jeho rodina často mění působiště. Bude tedy stačit jedna chápavá dívčí duše, nebo i na tomhle plácku číhají mstitelé s naučenými frázemi a utajovanými strachy? V jediném školním dni se události vyhrotí natolik, že se opět potvrdí, nakolik jsme na světě pouhými herci. Herci ve vleku předpojatostí, kvůli kterým nám navzdory naivitě holek a kluků z páté třídy tuhne krev v žilách. Sám proti bílým. Získá spojence, než naposledy zazvoní?

Tracy Chevalierová(1962) se narodila ve Washingtonu, D. C. do rodiny věhlasného uměleckého fotografa. Její doménou jsou historické romány. Nejznámější z nich je Dívka s perlou(2004), u nás vyšly také Dáma a jednorožec(2005) či Ohnivý tygr(2008).

Kniha Ten černý vzadu je součástí literárního projektu Shakespeare 400, v jehož rámci vycházejí knihy předních současných spisovatelů inspirované hrami, postavami i zápletkami z děl Williama Shakespeara. Projekt je iniciovaný britským nakladatelstvím Hogarth, u nás knihy vydává nakladatelství Práh.

Zatím vyšla Trhlina v časebritské spisovatelky Jeanette Wintersonové na motivy Zimní pohádky, Šajlok, to jsem jáHowarda Jacobsona inspirovaný Kupcem benátským, kniha Děvče na ocetAnne Tylerové, jejíž předlohou bylo Zkrocení zlé ženy,Kus Temnotyod kanadské držitelky Nobelovy ceny za literaturu Margaret Atwoodové, která zpracovala Bouři, a celosvětový bestseller Macbeth od Jo Nesbeho.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď