reklama

Rozsáhlá rekonstrukce budovy fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT je u konce

reklama

Studenti a zaměstnanci fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT se v novém semestru mohou těšit na nově zrekonstruované prostory. Objekt KOKOS na kladenském náměstí Sítná, ve kterém fakulta sídlí, v posledních osmi měsících prošel generální opravou za více než 115 milionů korun. Při ní stavaři kompletně zrekonstruovali vnitřní prostory výškové budovy, spojovacího krčku, dvorního traktu a dvě místnosti suterénu dvorního traktu.

Výběrové řízení na rekonstrukci budovy z roku 1984, které vypsalo České vysoké učení technické v Praze, vyhrála stavební firma VW WACHAL a.s. „Rekonstrukcí fakulta získala moderní prostory pro výuku a výzkum. Největší výzvou při rekonstrukci byl vzhledem k rozsahu prací velmi krátký čas na provedení,“řekl Ondřej Wachal, ekonomicko – provozní ředitel společnosti VW WACHAL a.s., která už objekt předala do rukou ČVUT.

Pro fakultu biomedicínského inženýrství se jednalo o největší investiční akci od založení fakulty. Protože rozsah rekonstrukce neumožňoval, aby práce byly prováděny za provozu, musela se fakulta dočasně přesunout do náhradních prostor. „Rychlost stavebních prací pro nás byla klíčová, aby výuka probíhala v jiných prostorách pouze jeden semestr. Podle toho jsme zvolili i postup při vybírání stavební firmy,“ řekl profesor Jozef Rosina, proděkan fakulty.

Při rekonstrukci firma VW WACHAL a.s. mimo jiné k vyměnila vzduchotechniku, elektroinstalace, rozvody vody a topení, kompletně opraveny byly podlahy, dlažby a stropní podhledy. Vyměněn byl i výtah ve výškové budově. Rekonstrukcí získala fakulta nové prostory pro studovny, knihovnu, laboratoře a obslužnou místnost pro magnetickou rezonanci. V průběhu září se fakulta přesune z náhradních prostor zpět do vlastní budovy, ve které v říjnu odstartuje nový semestr.

Objekt KOKOS již částečnou rekonstrukcí prošel v roce 2014, kdy byl zejména zrekonstruován vnější plášť budovy a vyměněna okna. K objektu KOKOS náleží i druhá budova se sály, která předmětem rekonstrukce nebyla.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama