reklama

Mirjam Landa jde na věc: Na Krysaře s cukrem i bičem

reklama

Žádná dovolená, jen semtam den, dva volna. A pořádná makačka navrch, i když všichni, kdo se 8. září představí v premiéře obnoveného kultovního muzikálu Daniela Landy Krysař v Divadle Kalich jsou v pohodě a víc se těší, než hudrují. Zahrát si v tomhle „kousku“ je pro početnou partičku, která se sešla v pondělí na první čtené zkoušce na zmíněné scéně prý velkou výzvou a radostí. A to i pod taktovkou režisérky Mirjam Landy, která je známá tím, že se moc se svými ovečkami nemazlí.

„Tenhle muzikál dělám už poněkolikáté, ale tentokrát bude Krysař jiný, řekla bych v modernějším stylu. Byť muzika a texty zůstávají stejné, chci, aby inscenace měla větší spád, byla víc taneční, chci klást větší důraz na detail, ať už ve scénografii, svícení nebo herectví,“ uvedla režisérka.

Oproti předchozímu uvedení se téměř kompletně změnilo obsazení a do zkoušek „naskakuje“ řada nových, i když známých a světem šoubyznysu protřelých tváří. Hlavní roli Krysaře ztvární Přemysl Pálek, Agnes si zahrají Marie Křížová nebo Kateřina Šildová, Robert Jaškow a David Suchařípa mají na starosti Osud, Štěpána ztvární buď Roman Tomeš nebo Milan Peroutka, Rózi Anička Slováčková či Charlie Doubravová, Jakuba Felix Slováček atd. atd.

První, sice jen čtená zkouška, je minulostí, takže spokojenost? „Ale kdepak, a bylo by to divné, kdybych byla spokojená. Je to ovšem start, takže jedeme skoro denně až do premiéry a bude si to sedat. Čeká nás hodně práce, ale myslím si, že mám kolem sebe skvělé lidi, profíky a těším se na společnou práci. Já jsem známá tím, že používám při zkouškách cukr i bič a to nemine ani tyhle účinkující, úsměv i pořádný kus zarputilosti a někdy i křik k úspěšnému dílu prostě patří. A my všichni chceme, aby Krysař úspěšný byl,“ dodala Mirjam Landa.

Jak ještě prozradila, občas si přijde omrknout své dílo i autor Daniel Landa, ovšem spíše jako divák, než kibic. Samotné ztvárnění nechává s důvěrou na manželce. „Krysař je legendární muzikál, odehrál mraky repríz. Na nás bude, abychom tomu dali nový kabát. Jak jsem viděl dneska tým, který na Krysařovi bude dělat tak věřím, že se to povede,“ shodli se Roman Tomeš, Felix Slováček ml. i jeho sestra Anička.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama