reklama

Miroslav Táborský: Já a Spalovač mrtvol, proč ne?

reklama

Když se ho zeptáte, zda preferuje film, divadlo nebo rozhlas nemusí dlouho přemýšlet. Herec Miroslav Táborský si vybírá role, které ho osloví a je vcelku jedno, zda se objeví na obrazovce, v televizi nebo zazní jeho hlas v rádiu. Když se do něčeho pustí, je to proto, že ho text oslovil.

Na tiskové konferenci v kavárně Caleidoskop, kam mimochodem dorazil se svou kritičkou a manželkou v jedné osobě, k nové audioknižní edici společnosti Bookmedia Mistři slova, představil projekt, na kterém se rád a s chutí podílel. Namluvil knihu Ladislava Fukse Spalovač mrtvol.

„Neberu to jako práci. Knížka, kterou mám načíst mě musí oslovit, a to se v tomto případě stalo téměř okamžitě. Dokážu říci na nabídku účinkování ne, že do toho nepůjdu, teď jsem ovšem neváhal. Není to možná text, který by se hodil k poslechu třeba do auta, ale jde o dílo, které určitě posluchače zaujme. Spalovače mrtvol hodně lidí zná z filmového zpracování, doufám, že i tato rozhlasová podoba si najde řadu příznivců,“ uvedl Táborský a jak jsme zjistili od režiséra Jakuba Taberyho skoro dvousetstránkový román se natáčel ve studiu zhruba celkem šedesát hodin.

Spalovač mrtvol ovšem nebylo jediné dílo, které vydavatelé na tiskovce představili. Tak například Valérie Zawadská ve stejné edici Mistrů slova namluvila román Paní Bovaryová a Vladislav Beneš Volání divočiny. A jak prozradili zástupci vydavatele, další atraktivní tituly se v nejbližší době chystají k realizaci.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama