reklama

Míša Maurerová radila ženám, jak si zvýšit sebevědomí

reklama

Na sebevědomí se dá pracovat. Potvrzuje to i Míša Maurerová, která se coby ambasadorka Dove Academy Workshopu stala vrbou i rádkyní 12 žen, jež chtěly najít cestu samy k sobě i ostatním, rozvíjet svůj přirozený potenciál a objevit vlastní ženskost.

Míša jim dodávala optimismus a sdílela s nimi své životní zkušenosti a tipy, jak posílit vlastní sebevědomí a víru ve své přednosti. Právě na to se totiž zaměřil projekt Dove Academy Workshop, za nějž se Míša postavila. „V Česku se totiž moc nechválí. U nás se motivovalo spíše kritikou, což zapříčinilo to, že si moc nevěříme. Takže když se ocitneme v cizině, tak se stydíme, nejsme schopni vychválit svoje přednosti. A hlavně neumíme pochvaly ani přijímat – máme naopak tendenci je spíše shodit nebo ironizovat. Já sama jsem se teď zaměřila na to, abych uměla přijímat poklony a pochvaly. Myslím si, že Češky by mohly být, vzhledem k tomu, že jsme nejkrásnější na celé planetě, jak se o nás a o Slovenkách říká, sebevědomější,“ vyjádřila podporu filosofii projektu herečka, moderátorka a matka dvojčat Madlenky a Pepíka.

Pracuje nějak na sebevědomí své dcery? „Myslím, že člověk nejvíce působí a vychovává příkladem. Chci, aby z Madlenky byla spokojená holčička, která umí prodat to, co je na ní skvělé. Aby uměla o věcech mluvit a když ji něco trápí, aby mně to řekla, aby měla ke mně a k blízkým lidem důvěru. Snažím se ji podporovat v tom, v čem je dobrá. A samozřejmě jí říkám, že ji miluju a že je nejkrásnější na světě. Chci, aby z ní byla sebevědomá ženská, aby neměla mindráky a komplexy,“ dodala. Míša má jasný názor i na vliv ženského sebevědomí na partnerský vztah: „Čeští muži by měli být v tomto ohledu lépe vychováváni. Měli by dokázat chválit a pochválit ženy a říct jim, že jim to sluší a že jsou pro ně krásné a jedinečné. Snažím se tímto způsobem vést i svého syna. Je to hodně důležité a milá slova navíc dokážou potěšit více než dárky. Alespoň já to tak cítím.“

Co Míša doporučuje účastnicím Dove Workshop Academy ale i všem ostatním ženám? „Například se zamyslet nad tím, zda jejich domnělé nedostatky nejsou spíše jejich přednostmi. Já jsem se celý život prala se svými pihami. Když jsem byla malá, tak jsem si je škrábala, že je nechci … a teď mi v podstatě dělají kariéru, jak já s nadsázkou říkám,“ smála se Míša. „A neměly by tak řešit nějaké kilo navíc. I od kamarádů vím, že ženská má mít zadek a prsa. Navíc když ta kila umí někdo nosit, tak dokážou udělat velkou parádu!“

Výsledky Míšiny podpory a motivačních sezení s odborníky v rámci Dove Academy Workshopu zachytil na uměleckých snímcích proměn 12 účastnic známý fotograf Richard Nowak. Veřejnosti se tyto fotografie představí na putovní výstavě ve vybraných nákupních centrech České i Slovenské republiky, která odstartuje již 10. října v Praze, Olomouci a Košicích. Snímky zároveň tvoří charitativní kalendář. Výtěžek z jeho prodeje věnuje značka Dove Nadačnímu fondu Slovak-Czech Women’s Fund.

Herečka Míša Maurerová se kromě tohoto projektu v současné době věnuje natáčení cestovatelského magazínu Bedekr pro Českou televizi, v rámci nějž vzniká další řada dvanácti dílů o Francii. „Pak se chystá ještě jeden projekt, o kterém ještě nemůžu mluvit, ale tam si zase vyzkouším svém fyzické možnosti a moc se na to těším,“ uzavřela.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama