reklama

Socha F. Kafky patří už dva roky mezi nejfotografovanější místa v Praze

reklama

Socha F. Kafky, která se nachází na piazze za Obchodním centrem Quadrio neujde již dva roky pozornosti turistů ani náhodných kolemjdoucích. Národní třída se tak řadí mezi nejvyhledávanější místa české metropole amatérskými fotografy z celého světa.

Ti na soše s otočnou tváří známého pražského německy píšícího spisovatele oceňují především originalitu a její proměnlivost. Díky ní je hlava na každé fotografii jedinečná. Podobu sochy a mechaniku jejího pohybu ztvárnil světoznámý český umělec David Černý.

Socha F. Kafky je opravdu nepřehlédnutelná. Měří přes deset metrů a váží neuvěřitelných 39 tun. Hlava je složena ze 42 pohyblivých plátů z nerezového plechu zrcadlového lesku, které pohání stejný počet synchronních motorů i důmyslný mechanismus skrytý uvnitř sochy. Výsledkem je čtyřicetiminutová choreografie.

V podstavci této složité sochy se nachází řídicí systém, ovládací panel, rozvaděče a další elektronika. Obsahuje i rekuperační jednotku, která snižuje energetickou náročnost celého mechanismu. Vývoj, konstrukce a montáž sochy zabrala celkem 8 900 hodin práce, což odpovídá více jak 370 dnům.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama