reklama

Myslivcová pomáhá postižené Terezce, přidáte se?

reklama

Bohužel ne každý se narodí pod šťastnou hvězdou. Tak jako dvanáctiletá Terezka z Olomoucka, která měla při porodu kolem krku čtyřikrát omotanou pupeční šňůru. Došlo k přidušení a k hypoxickému poškození mozku. Dnes holčička trpí centrální mozkovou atrofii s těžkou psychomotorickou retardací, epilepsií a dalšími potížemi. Bez pomoci se neobejde. Proto ji navštívila DOMINIKA MYSLIVCOVÁ (22) a nyní se s prosbou o pomoc snaží oslovit širokou veřejnost.

Maminka postižené holčičky se snaží, co jí síly snaží. Bohužel po rozvodu na všechno sama nestačí. „Terezka je v podstatě zdravé dítě v nemocném těle. Nebereme léky a já dělám všechno pro to, abych jí uzpůsobila život v rámci mých možností tak, aby se posunula dál a měla plnohodnotný život,“ vysvětluje sympatická paní, pro kterou je péče o dceru starostí na čtyřiadvacet hodin denně. Pro holčičku je nyní důležité, aby mohla podstoupit operaci ulzibat.

Metoda postupné fibrotomie dle profesora Ulzibata odstraňuje lokální svalové kontraktury (jizvy) a bolestivý syndrom. Probíhá v několika fázích a v každé je odstraněno 10 až 16 svalových kontraktur v narkóze, nebo 4 až 6 kontraktur v lokální anestézii, rozříznutím jizev ve svalech speciálním skalpelem. Problém je, že tato operace stojí 69 tisíc a nehradí ji pojišťovna.

Zároveň by Terezka potřebovala návazující rehabilitační léčbu na Slovensku. Cena je 135 tisíc za dva týdny, pojišťovna opět nedává ani korunu. „Nezavírejme oči nad tím, co nechceme vidět a pomozme. Je zřejmé, že Terezka se bez pomoci neobejde,“ má jasno Dominika Myslivcová, která už před časem ve spolupráci s firmou Xrover.cz hodně pomohla postižené Karolínce.

Růžová Barbie i maminka Terezky se obrací s prosbou na širokou veřejnost. „Děkuji za jakoukoli pomoc, ať už finanční částkou nebo sdílením videa nebo čímkoli dalším. Všichni bychom si měli uvědomit, jaké mámě štěstí a pomoci těm, kteří ho tolik nemají,“ uzavírá Myslivcová. Jak je vidět na v komentářích na Facebooku a Youtube, česká Barbie lidi opravdu vyburcovala a ti začínají posílat peníze na transparentní účet 2300501623/2010.

Dominika Terezce zatím předala speciální kočárek od firmy Xrover, který byl vyroben holčičce na míru. Jde tedy o stejnou firmu, která už se s Myslivcovou stejným způsobem spojila v pomoci postižené Karolínce. „Právě díky tomu jsme se dozvěděla o tom, že takový kočárek vůbec existuje. Kdybych se nepodívala na video Dominiky a Karolínky, asi bych na to nikdy nepřišla,“ vysvětlila maminka Terezky, jak se k firmě Xrover a Dominice dostala. Blonďatá Barbie slíbila, že holčičku zase brzo navštíví. Více info najdete na oficiálních facebookových stránkách Finanční sbírky pro Terezku.

Foto: archiv D. Myslivcové

 

 

 

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama