reklama

Petr Nikl představí na přehlídce Czech Design Week nejnovější vydání Kafkovy Proměny z nakladatelství Teapot

reklama

Unikátní vydání novely Franze Kafky Proměna, které v listopadu vydává v nejstarším českém překladu nakladatelství Teapot, představí veřejnosti v sobotu 12. listopadu v 16:30 výtvarník Petr Nikl v rámci přehlídky Czech Design Week. Všestranný umělec obdařil jedinečný literárně-umělecký skvost originálními litografiemi, jejichž výrobu zájemcům na místě rovněž předvede.

„Vedle slavnostního uvedení Proměny budou mít návštěvníci Czech Design Weeku možnost zúčastnit se v prostorách Kafkova domu krátkých workshopů o tvorbě litografe na původním litografickém stroji. Tyto workshopy proběhnou v pravidelných blocích ve čtvrtek 10. listopadu od 17 hodin a v sobotu 12. listopadu od 15 hodin. Na místě se budou tisknout litografie Petra Nikla, které si návštěvníci mohou na místě i zakoupit. Litografický stroj bude v rámci přehlídky umístěn v Kafkově domě celý týden,“ říká Martin Nedvěd z nakladatelství Teapot.

Účastníci si na místě rovněž prohlédnou knižní unikáty nakladatelství Teapot, které nejsou běžně dostupné v žádném knihkupectví. Na místě si je budou moci i zakoupit či objednat.

Známý příběh proměny příručího Řehoře Samsy v brouka, která vychází v nejstarším českém překladu z roku 1929, doplňují litografie předního výtvarníka Petra Nikla, které zachycují hrdinovu postupnou metamorfózu zachycením proměny jeho očí. Výjimečnost nového vydání Proměny podtrhuje také originální koncept grafičky Johany Kratochvílové ze studia Signatura i precizní řemeslné ruční zpracování knihy, díky kterému je každý kus originál. Proměna je vytištěna na prémiovém papíru Fedrigoni, který svým sametovým povrchem zprostředkuje čtenáři listujícímu knihou i příjemný vjem z doteku. Zvolená barevná kombinace potahového plátna a papírového přebalu s vyřezaným organickým motivem navíc umocňuje temnotu Kafkova textu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama