reklama

Na Oscara nominovaný režisér Felix van Groeningen bude sdílet své zkušenosti s účastníky Prvního podání

reklama

European Film Promotion a MFF Karlovy Vary s radostí oznamují, že uznávaný belgický režisér Felix van Groeningen se stane letošním mentorem mladých filmařů v sekci První podání – na MFF KV od 4. do 5. července.

Felix van Groeningen, který si z letošního festivalu Sundance odvezl cenu za režii za svůj nový film Belgica, se podělí o své obsáhlé zkušenosti s přípravou a realizací filmů. Počítá se nejen s jeho aktivní účastí v sekci První podání, ale na programu je také setkání a diskuse se studenty a filmovými profesionály při příležitosti české premiéry filmu Belgica na MFF KV. Výjimečně intenzivní osobní zapojení věhlasného režiséra je součástí speciálního projektu, představujícího začínající filmaře médiím a zástupcům filmového průmyslu a prezentujícího jejich práci festivalovému publiku. Iniciativa EFP je podporována programem EU Kreativní Evropa – Média a příslušnými členy EFP.

Felix van Groeningen (1977) vystudoval obor vizuální umění na Královské akademii múzických umění (KASK) v belgickém Gentu. Po zisku magisterského titulu v roce 2000 začal pracovat také jako divadelní režisér a herec. Vášeň pro kinematografii ho přivedla zpět k filmové režii, od roku 2007 natočil pět celovečerních filmů s producentem Dirkem Impensem. Jeho druhý celovečerní film Psanci osudu (2009) byl vybrán do nezávislé sekce Patnáctka režisérů na festivalu v Cannes. Dalším filmem, Broken Circle Breakdown (2012), dosáhl světového uznání. Hudební drama se promítalo po celém světě a získalo řadu mezinárodních ocenění, včetně nominace na Oscara za nejlepší zahraniční film. Nejnovější snímek Felixe van Groeningena Belgica (2016) měl úspěšnou premiéru na festivalu Sundance, kde vyhrál i cenu za režii.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama