reklama

Na pomoc zdravotníkům pomohou vybrat peníze hvězdy NHL

reklama

Iniciativa Pomoc nemocnicím pomáhá zdravotníkům a nemocničnímu personálu usnadnit jejich náročnou práci, ve které posledních několik měsíců tráví dny i noci. Projekt podpořily již tři desítky firem a stovky jednotlivců, díky nimž do několika nemocnic po celé ČR putovala pomoc za stovky tisíc korun. Vybrat další finance na rozšíření pomoci pomohou hvězdy NHL Tomáš Hertl, Martin Kaut a Filip Chlapík. V pondělí 1. června se utkají s profesionálními e-sport hráči v rámci Billa NHL CHARITY SHOWMATCH.

České zdravotnictví se během pandemie ukázalo jako jedno z nejlepších v Evropě. Čeští lékaři, zdravotníci a nemocniční personál i s přispěním mnoha dobrovolníků situaci zvládli opravdu skvěle. Patří jim tak obrovský dík nás všech. Alespoň částečně oplatit zdravotníkům jejich obětavou a velmi profesionální péči se snaží iniciativa Pomoc nemocnicím, která prostřednictvím partnerských firem a jednotlivců do nemocnic po celé ČR dodává potraviny, občerstvení, nápoje nebo hygienické potřeby, přesně dle konkrétních požadavků jednotlivých zdravotnických zařízení.

Zatímco v březnu byla poptávka zejména po trvanlivých potravinách, svačinách, kávě či jiném občerstvení, postupem času zdravotníci ocenili především hygienické potřeby nebo kosmetiku na dezinfekcí ztrápené ruce. V těchto chvílích se některé nemocnice, které byly součástí projektu, vrací k „normálnímu režimu“, v Karviné byla naopak pomoc vzhledem k vývoji situace znovu obnovena. Do projektu se nově zapojily také nemocnice v Jihlavě a Českých Budějovicích. V nadcházejících týdnech bude pomoc směřovat do odběrových stanů, které jsou po poslední fázi rozvolňovacích opatření velmi vytížené.

Peníze na další vlnu pomoci v rámci projektu pomocnemocnicim.cz pomůže sehnat hokejové online utkání Billa NHL CHARITY SHOWMATCH, které se uskuteční v pondělí 1. června na stanici Nova Sport 2. V rámci charitativního hokejového online souboje se utkají profesionální hokejisté z NHL Tomáš Hertl (San Jose Sharks), Martin Kaut (Colorado Avalanche) a Filip Chlapík (Ottawa Senators) a profesionální esport hráči hry NHL 20.Celý showmatch navíc proběhne z tréninkové vily nejslavnějšího českého týmu eSuba.

Komentátorem utkání bude za TV Nova Michal Jinoch, za esport pak Ondřej “Lelek” Kvarda. Utkání začne ve20.00 krátkým úvodem a výběrem týmů. Následovat budou půlhodinová utkání. U online sledování diváci budou mít možnost finančně přispět prostřednictvím Twitch.tv (twitch.tv/bladeito) nebo rovnou na transparentní účet projektu, kam může přispět kdokoliv. Do sbírky k dnešnímu dni dorazilo úctyhodných 818 732 Kč. Všem dárcům z řad firem i jednotlivců děkujeme. Organizátory zápasu je Good Game, esport divize agentury McCann Prague. Utkání se koná díky podpoře generální partnera, společnosti Billa, České mincovně, mediálnímu partnerovi TV Nova a za přispění Good game a týmu eSuba. Do projektu jsou zapojeny nemocnice po celé ČR, konkrétně Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Plzeň, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Oblastní nemocnice Kolín, Thomayerova nemocnice, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a Oblastní nemocnice Kladno. Nemocnice Na Homolce se „vrátila do normálního režimu“, a tak pomoc kolegiálně přesměrovala například do Nemocnice v Mariánských lázních, kde coronavirus nabral druhý dech. Pomoc do Karvinské hornické nemocnice byla vzhledem k situaci obnovena. Do Nemocnice České Budějovice, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Karlovy Vary a Nemocnice Cheb dorazila jednorázová individuální pomoc dle konkrétních požadavků jednotlivých zdravotnických zařízení. V následujících týdnech se pak nemoc soustředí na odběrové stany.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama