reklama

Na Výstavišti změří své síly všichni milovníci koloběžek

reklama

Dvě kola a sílu v nohách. To především potřebují účastníci sportovně-charitativního projektu Koloběžka DEN, který se uskuteční v neděli 11. října na Výstavišti Praha. Charitativního závodu, jehož výtěžek míří do Nadace Jedličkova ústavu, se mohou zúčastnit nejen sportovci ale i rodiny s dětmi. Přihlašování na závod je stále v plném proudu, trasy jsou připraveny pro ty nejmenší na odrážedlech i pro dospělé, na které čeká šestikilometrová trať. Akce probíhá v souladu s aktuálními hygienickými nařízeními.

„Snažíme se na Výstavišti nabídnout širokou škálu sportovních aktivit, ať už venku na čerstvém vzduchu nebo v rámci našich vnitřních sportovišť. Samozřejmě v prvé řadě dbáme na zvýšenou hygienu a bezpečnost našich návštěvníků. Zasportovat si k nám mohou přijít zkušení sportovci, ale i začátečníci a rodiny s dětmi, například na nedělní akci Koloběžka DEN,“ zve na Výstaviště Tomáš Hübl, předseda představenstva. Aktuální informace o akci a registraci najdete na https://kolobezkaden.cz/.

„Koloběžka DEN se po přesunu z původního květnového termínu koná v neděli 11. října. Na místě vám zapůjčí koloběžku zdarma, budou připraveny různé soutěže a nebude chybět ani sportovní a relaxační zóna. Pro začátečníky bude k dispozici i „Jakubova škola koloběhu“, kde se dozví, jak správně začít s aktivní jízdou na koloběžce a pro nejmenší návštěvníky i skákací hrad. Na místě budou dodržena veškerá platná opatření pro bezpečnost všech návštěvníků. Výtěžek z akce je určen na realizaci projektů pro současné i bývalé klienty škol Jedličkova ústavu. Podpora je zaměřena na pořízení kompenzačních pomůcek, které jsou nezbytnou součástí pro usnadnění života dětí a mládeže s tělesným postižením, nebo na osobní asistenci,“ popisuje závod, který se koná pod záštitou radní hlavního města Prahy Mileny Johnové, Tomáš Hübl.

Sportovat na Výstavišti se ale dá nejen o následujícím víkendu. Venkovní sportoviště je možné využít bez rezervace a zdarma. Nově zrekonstruované cesty ve spodní části Výstaviště jsou ideálním místem pro jízdu na bruslích nebo na kole, k dispozici je také fitness, workout a parkour hřiště. Vnitřní sportoviště nabízejí možnost pohybu i za nepříznivého počasí. „Návštěvníci mohou zavítat nejen na nová venkovní sportoviště, ale i ta vnitřní. K dispozici je krytý bazén, badminton nebo stolní tenis a ve všech provozech důsledně dodržujeme nařízená opatření,“ říká Tomáš Hübl.

Pravé křídlo Průmyslového paláce patří raketovým sportům. Využít je možné tři kurty na badminton a jeden ping-pongový stůl. Přijít si zasportovat, uvolnit endorfiny a spálit kalorie je možné s celou rodinou nebo přáteli. Stačí si sportoviště rezervovat přes webové stránky www.vystavistepraha.eu. Pravidelně pracovat na svojí fyzické kondici je možné také v plaveckém bazénu, který nabízí šest plaveckých drah. Veřejné bruslení ve sportovní hale je s ohledem na aktuální nařízení dočasně uzavřeno.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama