reklama

Navštivte vědecký jarmark v iQLANDII. Bude vskutku vesmírný

reklama

Z planety Země přímo do kosmu! Neváhejte, nažhavte své mozkové buňky a vystartujte v sobotu 28. října přímo do liberecké iQLANDIE. Právě tady se totiž uskuteční vědecký jarmark „Žijeme vesmírem“. A věřte, že program bude skutečně intergalaktický!

U originálně pojatých stanovišť se například dozvíte, jak vyrobit a odstartovat vlastní stratosférický balón, uvidíte záložní verzi první slovenské družice SkCube, seznámíte se s činností Evropské kosmické agentury a v neposlední řadě si zkusíte poslat vzkaz do nebe na heliovém balónku. A že jich bude roj. Také se můžete těšit na řadu přednášek, třeba na téma Raketa či Fata Morgána. V iQLANDII najdete i rozsáhlou interaktivní expozici Kosmo.

Právě tady můžete zhlédnout operaci mimozemšťana, projet se Mars Roverem po Rudé planetě, zasednout do přistávacího modulu Vostok 28 nebo odebrat vzorek horniny robotickým ramenem. Jako třešničku na dortu doporučujeme návštěvu Planetária. Vybrat si můžete z filmů – Úsvit kosmického věku, Astronaut, Do vesmíru a zase zpátky, nebo autorských živých pořadů.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama