reklama

Nezapomínejte v létě na pitný režim

reklama

Horké dny jsou v Praze často úmorné a je třeba pečovat o pitný režim. Pražanům i návštěvníkům Prahy v tom pomáhají speciální pítka, která se již stala pevnou součástí metropole.

Pražská pítka nabízejí během letních měsíců zdarma pitnou vodu pro osvěžení v ulicích. Obyvatelé i návštěvníci Prahy tak mohou v centru města zdarma doplnit pitný režim v 9 pítkách, která pro ně spravuje Technická správa komunikací hlavního města Prahy.

„Fontány a pítka jsou v provozu od května do října, obyvatelé i návštěvníci metropole je mohou využít k osvěžení. Jsme rádi, že počet jejich uživatelů roste a pítka se tak stávají oblíbenou zastávkou nejen v horkých dnech,“ uvádí tisková mluvčí Barbora Lišková z TSK Praha.

Nejoblíbenější pítka se nacházejí v centru Prahy na náměstí Republiky, u Dětského domu, u obchodního domu Baťa a v Ungeltu. Další pak najdete například v Celetné ulici, Zítkových sadech, Na Slupi, Na Hřebenkách či na Loretánském náměstí. Osvěžit se můžete také u čtyř fontán, které spravuje TSK Praha: dvou u Mánesova mostu, u Prašného mostu a na Černém mostě.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama