reklama

Projekt DIGI SVĚT v Praze 8 v plném proudu

reklama

V půlce května 2018 byl zahájen projekt MČ Praha 8 a její příspěvkové organizace Osmička pro rodinu DIGI SVĚT. Projekt se zaměřuje na nástrahy internetu, které číhají na každého z nás. V červnu proběhnou další akce.

Aktivity organizuje Osmička pro rodinu na různých místech MČ Praha 8. „Každý, kdo se pohybuje na internetu, je vystaven řadě rizik. Velice často o nich ani nevíme. Cílem projektu je proto upozornit na hrozby a předejít tak na příklad kyberšikaně, nebo závislosti,“ popisuje cíl projektu místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil a pokračuje: „Vzhledem k závažnosti tématu jsme se rozhodli projekt Digitální poradny učinit zcela bezplatným. Je to totiž nejlepší cesta, jak přiblížit tuto problematiku skutečně každému.“

Osmička pro rodinu provozuje otevřené poradny, zaměřuje se ale také na přednášky. „Na individuálních konzultacích se zkušenými odborníky nabízíme otevřenou diskusi o všem, co vás zajímá. Nejčastěji hovoříme s rodiči, kteří se obávají třeba vlivu leckdy brutálních počítačových her na děti, stinných stránek Facebooku a dalších sociálních sítí, ale i omezené socializace s vrstevníky,“vyjmenovává Kateřina Halfarová, ředitelka Osmičky pro rodinu.

Bezplatné přednášky se konají v květnu a červnu, stačí se přihlásit e-mailem rc@osmickaprorodinu.cz. Lektory jsou např. Mgr. Vítězslav Slíva, lektor primární prevence a doktorand na fakultě humanitních studií UK, který přednáší o problematice nových médií, zaměřuje se na širokou škálu témat, nebo Mgr. Kateřina Halfarová, ředitelka Osmičky pro rodinu, psycholog, speciální pedagog, psychoterapeut. Dlouhodobě působí také v oblasti adiktologie, členka Protidrogové komise Rady HMP.

Projekt DIGI SVĚT, který zahrnuje DIGI PORADNU a přednášky na různá témata, díky hloubce a důležitosti obsahu překračuje i hranice MČ Praha 8. Téma se totiž týká téměř každého.

reklama

0 Komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama