reklama

Nezisková organizace Brontosauři v Himalájích zahajuje 10. ročník benefičních cest do Malého Tibetu

reklama

Brontosauři v Himalájích se aktivně podílí na rozvoji vzdělání v nejsevernějším cípu Indie – Malém Tibetu a jsou jedinou českou neziskovou organizací, která má finanční podporu od samotného Dalajlámy. Jedním z hlavních poslání je podpora výstavby a rozvoje školy Spring Dales Public School. Prostřednictvím programu benefičních cest mohou letos již po desáté v řadě vyrazit zájemci z České republiky do jedné z nejodlehlejších krajin světa a zapojit se do podpory vzdělání tamních dětí.

Ve škole Spring Dales Public School ležící ve vysokohorské vesnici Mulbekh mohou pomoci s výukou nebo fyzickými silami přispět k dostavbě vzdělávacího komplexu, který aktuálně navštěvuje přes dvě stě padesát studentů. Během svého pobytu, který může trvat od 14 dnů až do půl roku, se jim naskytne unikátní možnost poznat jednu z nejstarších kultur světa, zakusit na vlastní kůži životních styl obyvatel, načerpat duchovní sílu ve starobylých klášterech a odvést si zkušenost a obohacení na celý život. Vzájemná spolupráce a důvěra lokální komunity umožňuje Brontosaurům v Himalájích poskytnout dobrovolníkům, co se běžnému turistovi nepoštěstí.

Podpořit rozvoj školy však mohou lidé také prostřednictvím 14denního zájezdu do této oblasti zaměřeného na poznávání nedotčené krajiny a svých fyzických možností, absolvováním benefičního kurzu buddhismu nebo cesty za poznáním základů tibetské medicíny. Termíny kurzů jsou naplánovány na letošní srpen. Jinou možností je pravidelně přispívat z domova jako tzv. Himalájský patron s možností detailního přehledu využití finančních prostředků. Nezisková organizace Brontosauři v Himalájích organizuje zajímavé akce na podporu Tibetu i v České republice.

Na konci minulého roku se například uskutečnil první ročník projektu Hrajem Tibetsky, který na sedmi koncertech společně s českou hudební skupinou Zrní představil tibetského zpěváka Lotena Namlinga. Díky projektu Hrajem Tibetsky do naší organizace přibylo 10 Himálajských patronů a v roce 2016 jsme získali celkově 110 nových patronů, což je největší množství za rok od našeho vzniku,“ uvádí předseda organizace Jiří Sázel, a dodává: Rádi bychom díky dobrovolníkům pomohli škole v tomto roce iniciovat výuku ledního hokeje nebo také vytvořit novou školní uniformu.“

Do minulého roku přivítaly dobrovolnické programy organizace Brontosauři v Himalájích na 300 účastníků z České republiky a stejné hranice dosáhl i počet patronů. Dokončení školního kampusu, jenž bude moci navštěvovat až 350 dětí ze všech sociálních vrstev a zajistí celkově lepší budoucnost vesnici Mulbekh, je naplánováno na rok 2022. Plán nicméně počítá se vzrůstajícím počtem zapojených filantropů, počet patronů by přitom měl dosáhnout výše pěti set.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama