reklama

Nikola Buranská na Miss Earth zazáří ve stříbrné!

reklama

Česká Miss Earth 2014 Nikola Buranská odletěla na Filipíny, kde se utká osmdesát pět krásek z celého světa o korunku Miss Earth. Tu jako první Češka v historii získala před dvěma lety Tereza Fajksová.

Důležitou roli na světové soutěži hraje i výběr garderoby. Nikola si do kufru zabalila třináctery šaty talentované módní návrhářky Sandry Švédové, z toho šest večerních rób. Každý model je originál, autorka použila výrazné materiály a spoustu ručního zdobení. Nikola odlétěla s výbavou, kterou tvoří kolem padesáti metrů materiálů různých struktur, od hedvábí až po flitrové a zdobené materiály v jedenácti různých barvách. Připravit kolekci pro českou krásku trvalo víc než devadesát hodin práce. „Finálové šaty s vlečkou jsou velmi jednoduchého střihu, který je pro mou tvorbu typický, avšak použitý materiál je vyzdvihuje a v mých představách tvoří obraz samotné nositelky a situací či příležitostí, ve kterých se zrovna nachází. Materiál na šatech je z malých zrcadlových a třpytivých obdélníků, které tvoří odraz jako zrcadlo. Odhalená záda vzbuzují smyslnost a přirozenou ženskost, kterou pro mne Česká Miss Earth představuje,“ popisuje stříbrnou róbu, kterou Nikola oblékne na velké finále, Sandra Švédová.

Dokonalé sladění 

Na zahajovací galavečer Nikola oblékne zářivě žluté šaty z krajky s použitím tylu. Díky barvě, která zdůrazní její exotický vzhled, střihu i tylové aplikaci je tato róba velmi výrazná a věříme, že česká finalistka upoutá pozornost. K předvedení volné disciplíny, hry na flétnu, zvolila návrhářka šaty z bílého šifonu, který je pošitý drobnými kolečky tvořícími dojem rozkvetlých květů. Šaty doplňuje květová čelenka do vlasů s červeným a modrým květem, symbolizujícím naše národní barvy. K soutěži o nejlepší róbu nastoupí Nikola v měděných šatech klasického střihu „mořská panna“. Materiál je pošitý drobnými flitry měděné barvy, tělová síťka je dozdobená kamínky. Vykrojená záda jsou taktéž kryta síťkou a kamínky. „Se Sandrou se známe několik let, zná mě dobře a jako návrhářka dokáže přesně odhadnout, co mi sluší, v čem se budu cítit dobře, má cit pro materiál i barevnost, což je na celé kolekci vidět. Jsem z garderoby, kterou mi připravila, nadšená a těším se, až ji předvedu na světové soutěži,“ zářila štěstím Nikola.

Originál každým coulem

Pro společenské akce bude mít Nikola k dispozici také pudrové šaty romantického a decentního střihu a sexy černé šifonové šaty antického střihu zdobené stříbrnými doplňky, vhodné pro večerní příležitost. Krátké šaty Nikola užije jak na večerní příležitosti, tak i na pláž. Je na ně užito pestrobarevných materiálů i třpytivých aplikací. Vesměs jsou koktejlky pohodlné, obepínají a zdůrazňují postavu. Jednou z disciplín na všech významných světových soutěžích je předvedení národního kostýmuTen již podruhé pro Českou Miss Earth vytvořila módní manufaktura Rodná Hrouda. „Šaty TILIA (latinsky lípa) jsou inspirované tradičním symbolem českého státu, kterým je strom lípa. Stejně tak jako lípa, Nikola v těchto šatech ztělesňuje ženství, krásu, jemnost a něhu,“ říká jejich autorka Marie Stará. Ručně ušité šaty jsou vyrobené z netradičních materiálů. Vrchní část oděvu je průhledná a z části ručně dekorována tak, aby symbolizovala kořeny a kmen stromu přecházející v košatou korunu. Spodní část tvoří delší, průsvitná, nařasená sukně s ručně přišitými dekoracemi ve tvaru lipových listů různých velikostí a odstínů zelené barvy, které při pohybu imitují korunu lípy ve větru. Celý model působí velmi vzdušně, sexy, podtrhuje ženské křivky a nechává tak vyniknout přirozené kráse Nikoly. Šperky na soutěž Nikole zapůjčila společnost ŠENÝR Bijoux, tradiční tvůrce korunek České Miss. Svým soupeřkám v soutěži česká kráska daruje od ŠENÝR Bijoux  krásné stříbrné přívěsky ve tvaru čtyřlístku s řetízkem.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama