reklama

Nová Česká Miss 2017 vtahuje veřejnost do dění a výběru finalistek

reklama

Soutěž Česká Miss 2017 je plná změn a inovací a jednou z nich je i zapojení veřejnosti, která o osudu dívek bude průběžně spolurozhodovat. Semifinále nového ročníku se blíží, a i při výběru finalistek bude prostor pro preference široké veřejnosti. Ani po semifinále však úspěšné dívky nemají svoji účast ve finále jistou.

V rámci semifinále v Luhačovicích vybere porota, ve které usedne více jak dvacet porotců, čtrnáct finalistek. Ty musejí o svých kvalitách přesvědčit v průběhu tří kol – při volné disciplíně, pohovoru s porotci v češtině i cizích jazycích a chybět nebude ani klasická promenáda v plavkách. Rozhodování bude probíhat za pomoci speciální hlasovací aplikace, kde porotci uvidí také aktivity dívek na sociálních sítích, jejich průběžnou prezentaci online, jejich fotografie i informace o každé soutěžící.

O čtrnácti postupujících bude rozhodovat odborná porota a máme radost, že se do rozhodování zapojí i známé osobnosti, které patří ke špičce ve svém oboru. Na semifinále v Augustiniánském Domě v porotě totiž usedne i topmodelka Simona Krainová, jeden z nejvyhledávanějších českých fotografů Benedikt Renč, guru v oblasti stylingu Filip Vaněk, dále vítězky předchozích ročníků České Miss i zástupci z řad partnerů,“ upřesňuje Martin Ditmar, předseda představenstva společnosti Miss Events.

Eva Čerešňáková, ředitelka soutěže, popisuje zapojení veřejnosti i změny související se soutěží. „Myslíme si, že národní soutěž krásy by měla probíhat za spoluúčasti veřejnosti a podle toho je i systém ročníku 2017 upravený. Ke 14 dívkám, které vybere porota, přibydou ještě další 2 dívky na základě hlasování veřejnosti na webových stránkách České Miss. Na soustředění do Tater do luxusního Hotelu Lomnica tak odjede celkem 16 dívek. Čeká je práce, povinnosti i workshopy za účasti odborníků na jednotlivé obory. Dívky budeme sledovat a odborníci, kteří s dívkami budou pracovat, je budou i průběžně hodnotit. 10 nejúspěšnějších dívek bude mít postup do dalšího kola jistý, 6 dívek, které budou mít nejnižší součet jednotlivých hodnocení, bude muset o návrat do hry bojovat. Na základě několikatýdenního hlasování pak veřejnost 4 dívky vrátí zpátky do soutěže.

Systém vyřazování bude pokračovat dále. Dubnového soustředění se zúčastní 14 dívek, 10 nejúspěšnějších z tohoto soustředění postoupí, ale 4 dívky budou muset opět bojovat o podporu fanoušků, kteří vrátí 2 dívky zpátky do hry. „Chceme, aby na sobě dívky kontinuálně pracovaly a zároveň o přízeň a podporu veřejnosti bojovaly. Nová Česká Miss by měla být osobnost, která veřejnost zaujme nejvíce. Průběžným hlasování a podporou tak právě široká veřejnost v květnu rozhodne, kterých 10 dívek bude v rámci finálového večera v červnu bojovat o titul Česká Miss 2017, a které 2 soutěž těsně před finále opustí. O vítězce rozhodne svými hlasy jak odborná porota, tak divácké hlasování.“

Osud soutěžících tak z velké části leží v jejich vlastních rukou. Bude záležet na jejich schopnostech, nasazení, přístupu i podpoře fanoušků. Tu mohou získat především na svých sociálních sítích.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama