reklama

Nová Dacia Dokker bude pomáhat v Poděbradech

reklama

Nezisková organizace Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o.p.s. se těší z nového automobilu, který jí bude nápomocný v její činnosti. Slavnostní předání vozu proběhlo v úterý 27. února v 10. hodin v prostorách zařízení za přítomnosti ředitelky organizace, Emilie Třískové, starosty města Poděbrad, které je zřizovatelem zařízení, a místních. Nechyběl samozřejmě ani zástupce poděbradské společnosti Kompakt, která projekt Sociální automobil zaštiťuje.

Poděbradské sociální zařízení, které poskytuje služby lidem s těžkým zdravotním postižením a důchodcům, získalo již čtvrtý automobil pro podporu své činnosti. Unikátní projekt s názvem Sociální automobil funguje už od 90. let. Za tu dobu stihl Kompakt předat více než sedm set vozidel. Vůz, který tentokrát mířil do Poděbrad, byl v celkovém pořadí 709.

Za spoluúčasti firem a společností se snažíme vytvořit, zdokonalit a obnovit vozový park v ústavech a zařízeních, která se svou činností zaměřují na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Chceme tak pomoci těm, kteří v životě neměli stejnou startovní čáru, jako my,“ vysvětluje Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, a dodává, že projekt je neziskový a není sponzorován dotacemi nebo granty.

Nová dodávka značky Dacia Dokker nahradila svého staršího předchůdce, jak je v rámci projektu každých šest let zvykem. To je doba, po které již vůz nemusí odpovídat požadovaným standardům.

Automobil bude zařízení nadále využívat pro terénní výjezdy za zdravotně postiženými klienty, kteří potřebují domácí péči, a starými občany, kteří už nejsou schopni obstarat si základní domácí práce, nebo vyžadují zdravotní ošetření ve svém přirozeném prostředí a jejich rodinní příslušníci jim pomoc nemohou nebo nedokážou poskytnout.

Na financování nového vozidla pro Centrum Poděbrady se podílela bezmála třicítka místních firem a podnikatelů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama