reklama

Nová Petynka slavnostně otevřena!

reklama

Druhou červnovou sobotu vyšlo všem návštěvníkům koupaliště Petynka počasí na výbornou a nic tedy nebránilo jeho slavnostnímu otevření a pokřtění nového brouzdaliště. S úderem 12. hodiny přivítalo děti s rodiči rázné Anče z Krkonošských pohádek v podání herečky a moderátorky Barbory Mottlové. Tím byl odstartován celodenní maraton aktivit pro děti i dospělé.

Od grilu začalo vonět pečené selátko a vedle kladkové dráhy děti začaly vybarvovat omalovánku nového totemu. Kouzelník Magistr Kelly vykouzlil dětem i rodičům nejeden užaslý výraz, Václav Upír Krejčí svým bezprostředním ostrovtipem rozesmál i rezervované jedince.

 

Odpoledne plné aktivit a sportu

Během celého odpoledne okupovali i ti nejmenší návštěvníci stanoviště záchranných složek, konkrétně městské policie, hasičů a záchranářů. Dívky se zajímaly víc o oživovací proces, chlapci hořeli touhou prolézt hasičské auto skrz naskrz. Na každém stanovišti děti čekaly zajímavé soutěže a pro každého šikulu i hodnotné ceny. Kdo nechtěl soutěžit, zamířil na skákací hrad nebo ke stanu DDM, kde probíhaly florbalové ukázky a soutěže, výtvarná dílna a malování na obličej. Ti, kterým soutěže nestačily, se aktivně zapojili do fotbalového turnaje. Šestnáct týmů dvojic se skládalo převážně z rodičů (a to nejen tatínků, ale i maminek!) s dětmi, nicméně turnaj vyhrála dvojice kluků Roman Fiala a Semi Fatnassi. Roman několikrát předvedl gesto fair play – když při bleskovém protiútoku zjistil, že obrana se nestihla vrátit, zastavil a počkal na soupeře. Duch Jaroslava Foglara tedy v Praze ještě žije a není jen mýtem – vznáší se nad indiánskými týpí na Petynce…

 

Brouzdaliště pokřtil Upír
Nedílnou a vlastně tou nejdůležitější součástí slavnostního dne byl křest nového dětského brouzdaliště Upírem Krejčím a místostarostou městské části Prahy 6 Štěpánem Stupčukem.Na tento slavnostní okamžik navázali umělci Andrea Jiskrová (housle) a Jan Tesař (kytara) nejprve tóny vážnými, vzápětí pak přešli k fúzi s metalovými baladami. Večer zakončila hudební skupina Živý Jukebox, která rozezpívala nejednoho rodiče svým širokým repertoárem a potěšila širokou škálou písní, z nichž si každý mohl vybírat. Ze slavnostního otevření koupaliště Petynka odcházeli všichni s dárky, plným žaludkem a úsměvem na tváři.

 

Přijďte si zaplavat, zahrát beach, nebo se připojit na internet

Městská část Praha 6 tímto děkuje za Vaši návštěvu a přeje, aby se vám na Petynce líbilo, a rádi jste se tam vraceli. Pro aktuální informace o dalších rodinných akcích sledujte www.koupalistepetynka.cz. Otevřeno bude letos v květnu od 9:00 hodin do 20:00 hodin, od června do poloviny srpna potom od 7:00 hodin do 21:00 hodin a poté až do konce září vždy od 8:00 do 18:00 hodin. O víkendech je bazén v provozu vždy od 9:00 hodin. Na Petynce se dá připojit na internet, k dispozici je zde zdarma WiFi připojení a bezplatné je i parkování. Bazén je vyhřívaný, plavat se tedy dá i v chladnějším počasí. Ve spodní části koupaliště stojí malá indiánská vesnička s týpí, totemem a ohništěm, velkou atrakcí pro děti zůstává 103 metrů dlouhý tobogán a trampolína.

IMG_7984 IMG_8137 IMG_8168 IMG_8183 IMG_8264 IMG_8352 IMG_8363 IMG_8395 IMG_8422 IMG_8469 IMG_8478 IMG_8561 IMG_8757 IMG_8798 IMG_8800 IMG_8849 IMG_8882

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama