reklama

Nová řada zavazadel na kolečkách od Louis Vuitton

reklama

Louis Vuitton „přiváží“ inovativní novou řadu zavazadel na kolečkách pro cestovatele 21. století, kterou navrhl Marc Newson. „Spolupráci se značkou Louis Vuitton jsem uvítal, protože mi nabídla příležitost navrhnout skvělá zavazadla – stejně jako mnoho lidí, i já hodně cestuji po světě a to mi dává určitou výhodu, protože jsem k projektu přistoupil spíše jako zákazník než jako designér,“ tvrdí Marc Newson.

Kufr má „tvrdé jádro“ z nového typu vyztuženého polypropylénového kompozitu, které mu dává strukturu a k němuž je přilepena plastické několikavrstevné síťkou. Výsledkem je úžasně tenký, lehký a elastický materiál, který vynikajícím způsobem tlumí šoky. Emblematické plátno Louis Vuitton Monogram bylo speciálně pro tuto řadu vyrobeno v nové ultra lehké gramáži, která má o téměř 50 % nižší váhu, ale uchovává si všechny původní užitkové i estetické vlastnosti.

Trolej z eloxovaného hliníku v lesklé úpravě činí kufr ještě pevnějším, a protože je situována na vnější straně, zvyšuje kapacitu úložného prostoru – uvnitř kufru nejsou vidět žádné nehezké a místo zabírající výstupky, které jsou běžné u trolejí, které zajíždějí do vnitřního prostoru kufru.

Mezi další inovace patří nový příčný závěs, který je zabudován do samotného těla kufru na stejném principu jako u tradičních vyztužených kufrů Louis Vuitton. Díky němu se dá víko otevřít na 180 stupňů. Ultra tenký tříčíselný kombinační zámek z hliníku na jezdce zipu má homologaci od TSA. Z důvodu nižší hmotnosti a prevenci zátěžových bodů, které vznikají na zipu se dvěma jezdci, má tento zip pouze jeden jezdec. Čtyři miniaturní kolečka, která byla navržena pro maximálně tichý provoz, se pohybují v 360 stupních pro stabilitu a plynulost ovládání celého zavazadla.

V duchu tradice historických kufrů Louis Vuitton jsou rohy chráněny přírodní hovězí kůží, stejně jako ucha, která nabízejí maximální komfort při používání a vyžadují minimum prostoru, když je nepoužíváte. Vývoj, který trval osmnáct měsíců, vedl ke zvýšení vnitřního objemu o 15 % (srovnání s podobně velkým zavazadlem s běžným, dovnitř zasouvaným madlem) na bezprecedentních 37 litrů (model kabinového zavazadla). Kufry jsou lehké, silné a odolné – velikost 50 váží jen 2,7 kilogramy a kabinový model 3 kilogramy (bez vnitřního vybavení).

V rámci vývoje byly podány tři patentové přihlášky, které k datu této tiskové zprávy čekaly na registraci: na systém zipu, ultra tenkou titanovou vrstvu lepenou na polypropylénovou skořepinu a plnohodnotné externí výsuvnou trolej. „Myslím, že se dá říci, že se nám s naší novou řadou podařilo posunout možnosti konstrukce zavazadel zase o kus dopředu – naše zavazadla jsou nejlehčí na trhu a z technického hlediska se jedná o nejpropracovanější design a konstrukci,“ komentuje Marc Newson a dodává: „Já chci cestovat jen s jedním zavazadlem, ne moc velkým, a chci, aby se mi tam vešly všechny důležité osobní věci. Proto jsem při navrhování hodně dbal právě na velikost – aby to bylo kufr pro někoho, jako jsem já – kdo cestuje a chce si někam dát jen ty nejnutnější věci.“

Kufry jsou dodávány s ochranným obalem, který se hodí, když je chcete nechat odbavit do zavazadlového prostoru, odepínatelným křížovým vnitřním popruhem a odnímatelnou síťkou, která slouží jako předělový panel. Součástí řady jsou i doplňky, například atašé kufřík, který se dá pomocí speciálního popruhu připnout na zavazadlo, polstrovaný obal na počítač, pouzdro na příslušenství, sadu dvou pouzder na obuv, která se dají prát, a obal na oblek. Všechna zavazadla mají štítek a pouzdro na příslušenství – obojí se dá personalizovat.

Kufry se nabízejí v provedení z plátna Monogram, Monogram Eclipse, Damier Graphite, kůže Taiga, přírodní hověziny a kůži Epi v 7 barevných odstínech. V roce 2017 bude kolekce rozšířena o jediné zavazadlo na kolečkách s laserem rytým vzorem Monogram a titanovou povrchovou úpravou. Kufr se nabízí ve dvou palubních velikostech, 50 (50 x 35 x 20 cm) a 55 (55 x 39 x 21 cm). V budoucnu přibude do modelové řady i velikost 70 určená k odbavení do zavazadlového prostoru. V rámci uvedení této kolekce na trhu nabízí Louis Vuitton poprodejní podporu v podobě servisu do 48 hodin ve 14 městech světa. Služba bude také přidána do stávající aplikace Louis Vuitton Travel App.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama