reklama

Freixenet patří mezi tři nejsilnější sekty na světě

reklama

Podle každoroční výzkumné studie The Power 100, která již 10 let sleduje sílu značek předních světových destilátů a vín, se španělský sekt Freixenet umístil na třetím místě mezi sekty a šampaňskými a obhájil tak svou silnou pozici z minulých let.

Na předních příčkách žebříčku této kategorie se španělský sekt Freixenet umístil jako jediný mimo francouzskou produkci, která je v této oblasti nejsilnější. „Vysoké umístění ve studii The Power 100 je impozantní úspěch, protože hodnocených lihovin a vín je přes deset tisíc. Každá vysoce ohodnocená značka vína či destilátu je proto zárukou vysoké kvality a užívání oficiálního loga The Power 100 tak odlišuje značku od ostatních,“ říká Filip Jantač z Global Wines k úspěchu sektu Freixenet. Freixenet patří ke špičkové produkci španělských sektů, které nesou označené Cava a jsou vyrobené Champenoise metodou.

Jejich výroba se traduje v Sant Sadurní d´Anoja v Katalánsku již od roku 1872. Původně nesla vína název „Xampán“ – to se ale nelíbilo francouzským vinařům, protože se to příliš podobalo jejich označení. Od roku 1883 se používalo mnoho názvů jako například „Espumosos” nebo „Spanish champagnes“, až se nakonec ustálil název Cava. „Freixenet je vůbec nejprodávanější značkou šumivého vína na světě. Každá dvacátá prodaná lahev šumivého vína nese na etiketě jméno Freixenet a každý rok pak toto vinařství vyprodukuje nad 200 milionů lahví. Freixenet nabízí vynikající poměr cena vs. výkon,“ prozrazuje Filip Jantač z Global Wines.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama